OTAZNIKY hotnews

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

bartaRekonstrukci dálnice D1, značku "zimní výbava" a zpoplatnění silnic I. třídy řešil v pátek v Jihlavě ministr dopravy Vít Bárta (VV) s hejtmanem kraje Vysočina Jiřím Běhounkem (ČSSD). Návštěva byla seznamovací, řekl agentuře Mediafax mluvčí ministerstva dopravy Karel Hanzelka.

"Pan ministr mluvil s představiteli kraje Vysočina o nejpalčivějších problémech v oblasti dopravy. Schůzka byla čistě pracovní, bez jakékoliv politické roviny," řekl mluvčí s tím, že nyní vznikne pracovní skupina, která sestaví žebříček priorit. "V úterý přijedou zástupci kraje do Prahy na ministerstvo, kde budou řešit konkrétnější věci," dodal.

Jedním z témat bude rekonstrukce dálnice D1. "Pan ministr se kloní k názoru, aby opravy proběhly formou PPP, tedy ve spolupráci se soukromým kapitálem," vysvětlil Hanzelka.

Náměstek hejtmana Libor Joukl (ČSSD) agentuře Mediafax řekl, že k otázce značky "zimní výbava" se pracovní skupina vrátí na jednání v úterý. "Dnes jsme ale mluvili především o zpoplatnění silnic I. i nižších tříd," řekl Joukl. "Postoje jednotlivých krajů se v této otázce liší, ale my bychom uvítali celoplošné zpoplatnění silnic I. tříd," dodal.

zdroj: MEDIAFAX
REKLAMA