OTAZNIKY hotnews

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

zimni_vybavaPo intenzivní intervenci kraje Vysočina podložené loňskými zkušenostmi s nekázní řidičů projíždějících bez zimních pneumatik Vysočinou rozhodlo ministerstvo dopravy o povinnosti zimní výbavy na plných 163 km dálnice D1. Povinnost mít od letošního listopadu zimní výbavu tak bude platit pro jízdu na D1 od Mirošovic po Kývalku.

"Problém letního obutí má v zimě na Vysočině více podob. V lepším případě nám neukáznění řidiči zablokují souběžné komunikace kolem D1 a zabrání plynulému průjezdu všem ostatním vozidlům. V horším případě dojde k dopravní nehodě bez možnosti jejího odstranění, neboť složky integrovaného záchranného systému – hasiči, policisté i záchranka včetně odtahové služby nebo zimní mechanizace – nemají možnost se k místu v kolonách dostat. Komunikace je obvykle kvůli kolizi neprůjezdná z obou stran,“ uvedl Libor Joukl, náměstek hejtmana kraje Vysočina.

Vedení kraje Vysočina by do budoucna přivítalo řešení v podobě plošné celorepublikové povinnosti používat zimní pneumatiky. Odpadlo by tak náročné povolování umisťování značek zimní výbava vč. jejich každoroční instalace a reinstalace, stejně jako i nákup značek. Pokud se ministerstvu dopravy podaří prosadit v obou komorách Parlamentu ČR novelu zákona, mohlo by platit povinné zimní obutí bez výjimky pro všechny řidiče už od Nového roku.
REKLAMA