OTAZNIKY hotnews

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

vaclav_klausPrezident České republiky Václav Klaus v rámci třídenní návštěvy v kraji Vysočina zavítal v úterý 14. září do sídla Krajského ředitelství policie kraje Vysočina. Před budovou krajského policejního ředitelství pana prezidenta přivítal ředitel plk. Mgr. Josef Bačkovský a představil mu nové krajské uspořádání v rámci resortu policie, které funguje od 1. ledna letošního roku.Pan prezident se seznámil s teritoriálním uspořádáním krajského ředitelství i nápadem a objasněností trestné činnosti. Poté  měl v rámci své návštěvy možnost nahlédnout na pracoviště Obvodního oddělení PČR Jihlava a odsud zamířil na setkání s policisty a občanskými zaměstnanci krajského ředitelství. „Jde o historicky úplně první návštěvu policejního ředitelství,“ řekl všem přítomným v úvodní zdravici.

 

REKLAMA

Pan prezident ve své úvodní zdravici zmínil také současnou ekonomickou situaci v našem státě a dotkl se také nutnosti chystaných škrtů, které se patrně nevyhnou ani  resortu ministerstva vnitra.

prezident1_Custom

Poté odpovídal na otázky přítomných policistů. Dotazy se týkaly například nového krajského uspořádání policie, které zatím bohužel nenásleduje krajské uspořádání justice. Současné kraje podle slov prezidenta prokázaly za deset let trvání životaschopnost. Každý kraj by proto měl získat všechny krajské instituce a stát se plnohodnotným.

„Jakkoli jsme na počátku při vzniku krajů mysleli, že je možné něco uspořit a něco nemít v každém kraji bez výjimky, myslím, že desetiletá existence potvrdila, že kraje jsou zřetelné entity, které si zaslouží mít celek těchto věcí,“ reagoval na neexistenci krajského soudu a státního zastupitelství Václav Klaus.

Pan prezident se zajímal také o početní stavy policistů v kraji Vysočina a o spolupráci policistů se strážníky městských policií. Reagoval také na otázku týkající se postavení žen ve službách resortu policie a oblasti možného korupčního prostředí ve složkách policie. „Ženy v uniformě vnímám velice pozitivně, do této složky prostě ženy patří a rozhodně bych se s nimi nepral,“ dodal s úsměvem.

Pan prezident se podepsal do nově založené kroniky Krajského ředitelství policie kraje Vysočina a závěr své návštěvy věnoval prohlídce integrovaného operačního střediska, kde měl možnost  nahlédnout  do celého systému řízení všech policejních složek. Na tomto pracovišti se zajímal zejména o krizové řízení v rámci dálnice D1. Od 1. ledna letošního roku spravují policisté z Dálničního oddělení ve Velkém Beranově téměř devadesátikilometrový úsek dálnice D1. „Dálnici D1 vnímám jako velice důležitou dopravní tepnu a sleduji všechny potíže, které se jí dotýkají. Jsem rád, že nyní vidím, jak rychle a operativně jste schopni řešit vzniklé krizové situace na této silně zatížené dálnici,“ dodal pan prezident. 

 

prezident2_Custom

prezident5_Custom

REKLAMA