OTAZNIKY hotnews

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

V havarované oktávii byl nalezen mrtvý muž. Přesný čas tragické nehody na dálnici policisté zjišťují. Pomoci by mohli kolemjedoucí řidiči.

V pátek ráno patnáct minut před desátou hodinou přijali policisté na lince 158 oznámení o dopravní nehodě jednoho osobního vozidla na 110. kilometru dálnice D1 ve směru na Brno. Havarované vozidlo Škoda Octavia skončilo mimo komunikaci a jeho řidič utrpěl smrtelné zranění. Na místo události vyjely všechny složky integrovaného záchranného systému a také vrtulník letecké záchranné služby. Kvůli jeho přistání musela být dálnice ve směru na Brno na nezbytně nutnou dobu zcela uzavřena. Provoz v jednom jízdním pruhu se podařilo obnovit v 10.50 minut.

REKLAMA

„Důkladným šetřením na místě nehody, ohledáním havarovaného vozidla a dalším šetřením se podařilo potvrdit, že řidič v době nehody cestoval ve vozidle sám. Jednalo se o šedesátiletého muže,“ sdělila policejní mluvčí Dana Čírtková s tím, že původně měli zasahující policisté podezření, že s mužem mohla cestovat ještě další osoba, proto byl po oznámení nálezu havarovaného vozidla za svodidly na místo vyslán i policejní psovod, aby propátral okolí.

dalnice misto tragicke nehody 17082018 PCR 1

dalnice misto tragicke nehody 17082018 PCR 2

Policisté by uvítali svědectví řidičů, kteří kolem místa nehody v noci na pátek projížděli. Foto: Policie ČR

„Zatím se nepodařilo přesně stanovit, kdy k dopravní došlo. Řidič z nezjištěných příčin vyjel mimo dálnici a narazil do vzrostlých stromů v její blízkosti. K určení přesnější doby a příčiny úmrtí byla nařízena soudní pitva,“ doplnila mluvčí.

Policisté zjistili, že řidič se zřejmě vydal na cestu z Plzně již ve čtvrtek ve večerních hodinách, proto mohl na dálnici D1 nedaleko Jihlavy havarovat mnohem dříve, než vozidlo objevil po dálnici jedoucí motocyklista. Oktávie zůstala za svodidly v příkopu vedle lesíka a z dálnice ji nebylo dobře vidět. „Proto se policisté obracejí na řidiče, kteří jeli po dálnici D1, především na ty, kteří cestovali směrem na Brno ve čtvrtečních nočních nebo v pátek v časných ranních hodinách a mohli si všimnout havarovaného vozidla mimo dálnici, aby kontaktovali linku 158 nebo přímo dálniční oddělení Velký Beranov na telefonu 974 262 751,“ vyzvala Dana Čírtková.

REKLAMA