OTAZNIKY hotnews

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

zima_silnicari_02Až 25 centimetrů nového sněhu napadlo v noci na pondělí na území České republiky, nejvíce hlásí severní Morava. Podle předpovědi meteorologů má sněžení pokračovat, během pondělního dne připadne 5 až 10 dalších centimetrů.

V nížinách už během noci napadlo kolem 10 centimetrů, hory hlásí až čtvrt metru nového sněhu.

Sněhová pokrývka ráno způsobila problémy v dopravě, například na Bruntálsku a Karlovarsku uvízly kamiony a silničáři museli komunikace zavřít.

Silničáři vozovky udržují chemicky, na silnicích první třídy leží rozbředlá sněhová kaše, na vozovkách vyšších tříd leží vrstva sněhu krytá posypem. V některých regionech se na otevřených místech silnic třetí třídy mohou tvořit sněhové jazyky, varuje Ředitelství silnic a dálnic na svých webových stránkách.

Na zasněžených nebo mokrých silnicích se stala ráno řada dopravních nehod, většina bez zranění.

V Chrástu u Plzně sjel autobus do příkopu. Autobusy hromadné dopravy měly potíže i na dalších místech, na regionálních linkách i na trasách MHD.

Srážka kamionu s osobákem zkomplikovala provoz například na hlavním tahu z Mohelnice na Havlíčkův Brod u Moravské Třebové, osobní auto s nákladním se srazilo i u Sobotky na Jičínsku nebo na trase Strakonice – Praha, u odbočky na Mirotice. V Jezernici na Přerovsku skončil v příkopu autobus, i tato nehoda se obešla bez zranění. Tři auta se srazila v Plzeňské ulici v Ostravě i v Cihlářské ulici v Domažlicích.

V Čížkovicích u Litoměřic narazil kamion do plotu domova důchodců, v Srbské Kamenici na Děčínsku policisté museli řešit srážku traktoru s popelářským vozem.

Nehody kamionů byly hlášeny i z dálnic. D1, D2 a D5, D8 a D11. Na 98. kilometru D1 u Humpolcem směrem do Prahy uvízly ve stoupání 3 kamiony a vytvořily se kolony. Zapadlý kamion museli vyprostit na 116. kilometru D5, další se převrátil na 49. kilometru D5 směrem na Prahu a kolony se vytvořily také na příjezdu do metropole po D5 ve stoupání za Berounem. Doprava zkolabovala také na Pražském okruhu, kde musel být kvůli námraze uzavřen jeden z tunelů.

U Bílčic na Bruntálsku zapadl v kopci kamion i posypový vůz a silnice mezi Opavou a Moravským Berounem byla uzavřena. Velké problémy nadělal sníh řidičům kamionů na stejné silnici i za Moravským Berounem před Olomoucí. Pro nákladní auta silničáři uzavřeli hlavní tah z Chomutova na hranice s Německem. Kamiony ucpaly také silnici u obce Radenín na Táborsku, kde zůstal ve stoupání s ostrou zatáčkou ujetý neposypaný sníh.

Podle serveru Českých drah musel být kvůli sněhu po 6. hodině omezen provoz mezi pražskými nádražími Smíchov a Radotín, kde sníh zasypal výhybky. Potíže byly i na trati Plzeň - Cheb, kde kvůli sněhu uzavřeli nádraží v Ošelíně.

Český hydrometeorologický ústav v neděli varoval před kalamitou, výstraha platí pro celé území republiky zatím do pondělních 18 hodin.

zdroj: MEDIAFAX
REKLAMA