OTAZNIKY hotnews

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

kraj_vysocina_logoUž v lednu 2011 budou mít cestující na Vysočině jasno v tom, které autobusové spoje kraj dotuje. Dopravní prostředky, na které kraj připlácí z veřejných zdrojů, budou označené samolepkami.

„Hlavním smyslem nové formy propagace je informovat občany o faktu, že je to právě kraj Vysočina, který objednává a spolufinancuje základní dopravní obslužnost v kraji Vysočina,“ uvedl Ladislav Seidl z krajského úřadu. Na veřejnou linkovou osobní (autobusovou) dopravu přispěje v roce 2010 kraj Vysočina 21 dopravcům 280,652 milionu Kč. Do základní dopravní obslužnosti je zařazeno 355 linek, což představuje 4 173 spojů. „Cena celé propagační akce, která má životnost zhruba 5 let, nedosáhne průměrné hodnoty čtvrtstránkového inzerátu v běžném regionálním tisku,“ uvedl Ladislav Seidl.

Samolepky s informací pro nastupujícího cestujícího budou umístěny z boku na pravé straně vozidla. „Každý občan má právo na informaci o podílu kraje na financování základní dopravní obslužnosti. Předpokládáme, že značené dopravní prostředky budou také více veřejností sledovány,“ uvedl Libor Joukl, náměstek hejtmana pro oblast dopravy a silničního hospodářství. Samolepkou budou označeny stovky vozidel.
REKLAMA