OTAZNIKY hotnews

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

benzinkaNa Vysočině od pondělí do pátku uplynulého týdne klesla cena benzinu o dva haléře, zlevnila i nafta. Vyplývá to z pondělní statistiky společnosti CCS. Nejprodávanější benzin Natural 95 v kraji zlevnil o dva haléře, prodával se v průměru za 31,34 koruny za litr. V celé ČR jeho cena mírně stoupla v průměru o šest haléřů na 31,23 koruny za litr.

V rámci kraje lze Natural 95 nejlevněji natankovat v okrese Jihlava, v průměru už za 30,01 koruny za litr, tedy o 49 haléřů více než před týdnem. Naopak nejvíce za nejprodávanější benzin zaplatí řidiči na Pelhřimovsku, litr tam stojí průměrně 31,59 koruny (o 39 haléřů více než před týdnem).

Průměrná cena nafty v kraji také mírně klesla, řidiči ji nakoupí v průměru za 30,46 koruny za jeden litr, tedy o 18 haléřů levněji než před týdnem. Republikový průměr se snížil o šest haléřů na 30,26 koruny za litr.

Nafta je na Vysočině nejlevnější na Jihlavsku, v průměru za ní pumpaři inkasují 30,18 koruny za litr (o 32 haléřů více než před týdnem). Nejvyšší cenu drží nafta na benzinových pumpách v okrese Žďár nad Sázavou, za jeden litr se tam platí 30,79 koruny (o dva haléře více než před týdnem).

Průměrné ceny Naturalu 95 a nafty se vypočítávají z reprezentativního vzorku transakcí na karty CCS uskutečněných na všech terminálech na čerpacích stanicích v akceptační síti CCS v České republice, kterou k září 2010 tvořilo 2182 čerpacích stanic. Průměrné ceny se získávají jako podíly jednotkových cen za pohonné hmoty na všech terminálech v České republice, respektive v příslušném kraji, a celkového počtu terminálů. Hodnoty neovlivňuje využívanost čerpací stanice motoristy ani objem načerpaných pohonných hmot.

Zdroj: MEDIAFAX
REKLAMA