OTAZNIKY hotnews

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

benzin_02Na Vysočině se ceny pohonných hmot v uplynulém týdnu vyvíjely rozdílně, natural výrazně podražil, nafta mírně zlevnila. Vyplývá to z pondělní statistiky společnosti CCS.

Nejprodávanější benzin Natural 95 v kraji zdražil o 1,05 koruny a prodává se za 31,59 koruny za litr. V celé ČR jeho cena vzrostla v průměru o 37 haléřů na 31,46 koruny za litr.

V rámci kraje lze Natural 95 nejlevněji natankovat v okrese Pelhřimov, v průměru za 31,22 koruny za litr. To je o 1,17 koruny více než před týdnem. Naopak nejvíce za benzin zaplatí řidiči v okrese Žďár nad Sázavou, litr tam stojí průměrně 31,14 koruny (o 1,04 koruny více než před týdnem).

Cena nafty v kraji klesla o čtyři haléře a řidiči ji nakoupí za 30,95 koruny za jeden litr. Republikový průměr se zvýšil o 32 haléřů na 30,71 koruny za litr.

Nafta je v kraji nejlevnější v okrese Třebíč, v průměru za ní pumpaři inkasují 30,50 koruny za litr (o 23 haléřů více než před týdnem). Nejvyšší cenu diesel drží na benzinových pumpách v okrese Žďár nad Sázavou, kde se za jeden litr platí v průměru 31,22 koruny.

Průměrné ceny Naturalu 95 a nafty se vypočítávají z reprezentativního vzorku transakcí na karty CCS uskutečněných na všech terminálech na čerpacích stanicích v akceptační síti CCS v České republice, kterou k září 2010 tvořilo 2182 čerpacích stanic. Průměrné ceny se získávají jako podíly jednotkových cen za pohonné hmoty na všech terminálech v České republice, respektive v příslušném kraji, a celkového počtu terminálů. Hodnoty neovlivňuje využívanost čerpací stanice motoristy ani objem načerpaných pohonných hmot.

zdroj: MEDIAFAX
REKLAMA