Letos získalo finanční dar z programu MiNiGRANTY Nadačního fondu Veolia na 144 projektů. Jde o veřejně prospěšné projekty, na kterých se podílejí ve svém volném čase zaměstnanci společností skupiny Veolia. Celkem mezi ně byla rozdělena částka 4 011 191korun.
 
MiNiGRANTY patří k nejvýznamnějším programům Nadačního fondu Veolia. Jejich prostřednictvím podporuje skupina Veolia již od roku 2008 dobrovolnictví svých pracovníků konané ve volném čase. Každý zaměstnanec může získat až 50 tisíc korun na jakkoli zaměřený veřejně prospěšný projekt, na kterém se sám jako dobrovolník podílí. „Letos přišlo do nadačního fondu téměř 300 žádostí a o kvalitní projekty opět nebyla nouze, takže regionální komise měly z čeho vybírat. Máme radost z toho, že i po 10 letech se nám hlásí každý rok polovina nových projektů či organizací. Potvrzuje to, že šanci s dobrým projektem má u nás každý,“ uvedla Vendula Valentová, ředitelka nadačního fondu.

Zaměstnanci skupiny Veolia se ve svém volnu věnují juniorskému sportu, pomáhají znevýhodněným skupinám obyvatel (seniorům, dětem vyrůstajícím mimo klasickou rodinu, fyzicky či mentálně handicapovaným), zapojují se do komunitního života, ochrany kulturních památek a také se starají o životní prostředí – chrání ohrožené druhy, vysazují novou zeleň, obnovují staré aleje stromů apod. Celkem bylo v rámci programu MiNiGRANTY VEOLIA za 11 let podpořeno 1 307 projektů částkou 34,1 milionu korun.

Schválením podpory pro letošní projekty ale MiNiGRANTY nekončí. Od června do září bude probíhat slavnostní předávání darů formou setkání se zaměstnanci a obdarovanými organizacemi v jednotlivých regionech. V první polovině června navíc proběhne soutěž o 10 tisíc korun pro jeden z letos podpořených projektů.

REKLAMA

Více informací k programu na www.minigranty.cz nebo na www.nfveolia.cz

REKLAMA