Jak si užít Vánoce a nebát se příští návštěvy u diabetologa – poradí příručka

Průzkumy ukazují, že většina populace přibere o vánočních svátcích 2 až 4 kilogramy. Na vině je samozřejmě přejídání, nevhodná skladba jídelníčku, méně pohybu a konzumace alkoholu, popřípadě sladkých nápojů. Pokud se zdravý člověk jeden den přejí, s jeho hmotností se vůbec nic nestane. I jednorázové přejedení však může být rizikové pro lidi, kteří se léčí s cukrovkou, vysokým krevním tlakem, dnou nebo žlučníkem. Nadměrný energetický příjem či konzumace alkoholu u diabetiků vede k dekompenzaci cukrovky. Může dojít až ke ztrátě vědomí, hrozí i zhoršení stávajících ischemických potíží s rizikem mozkové příhody nebo infarktu myokardu.

Číst dál...

Děti ročně způsobí více než 100 požárů. Pomoct snížit statistiku by měla i výuka na školách

Děti již mají za sebou první dny školy, což přináší jak pro ně, tak pro jejich rodiče velké změny. Skončilo prázdninové lenošení, dětem začala škola a rodičům starost, jak skloubit pracovní povinnosti s péčí o rodinu. Některým dětem v této souvislosti vznikají nové povinnosti v podobě např. samostatného odchodu z domova do školy nebo polední ohřátí oběda. Některé děti naopak odpoledne využívají nově nabytou volnost mimo dozor rodičů, kteří jsou ještě v práci.

Číst dál...

VIDEO: Leváci 13. srpna slaví svátek

Leváci to nemají ve světě, kde je vše přizpůsobené spíše lidem s dominantní pravou rukou, vždycky jednoduché. Pravákům někdy nedochází, jaké nástrahy na lidi, kteří jsou šikovnější na levou ruku, mohou číhat. Právě na to má upozornit Mezinárodní den leváků, který je každoročně slaven 13. srpna.

Číst dál...

Rady od hasičů – jak zabezpečit byt nebo dům před odjezdem na dovolenou

Léto je již v plném proudu, školní prázdniny začaly a my se těšíme na zaslouženou dovolenou. Je to však také období, kdy se ze svých domovů vzdalujeme na delší čas. Před odjezdem na dovolenou bychom neměli zapomenout na základní pravidla požární bezpečnosti, abychom se opravdu mohli v klidu těšit z letní pohody a nedošlo ke zbytečným újmám na zdraví nebo škodám na majetku.

Číst dál...

Rektor UJEP se zastal Činoherního studia v Ústí

cinoherak ustiHerci Činoherního studia v Ústí nad Labem mají dalšího zastánce. Tentokrát se na jejich stranu postavil i rektor ústecké univerziry prof.René Wokoun. Ten ve svém prohlášení vyjádřil znepokojení nad plánovanými změnami financování studia. Ústecké činoherní divadlo musí po více než 40 letech rušit představení. Důvodem je změna způsobu financování ústeckých divadel, kterou učinil magistrát v průběhu divadelní sezony a kvůli které není možné zajistit potřebné finance včas. Město vypsalo grantové řízení na peníze určené pro činohru v Ústí nad Labem.

Číst dál...

Ústecký kraj poprvé nakoupil energie na komoditní burze

penize rozpocetÚstecký kraj nakoupil dodávky elektřiny a plynu na letošní 2. až 4. čtvrtletí a celý rok 2015 na Českomoravské komoditní burze Kladno. Úspory u dodávek silové elektřiny u nízkého napětí představují 20 milionů a u vysokého napětí přes 11 a půl milionu korun. I po navýšení cen zemního plynu představuje celková úspora proti současným cenám 25 milionů korun, což reprezentuje celkový pokles nákladů na energie v letošním a příštím roce o 11,5 procenta.

Číst dál...

REKLAMA