Nejstabilnější českou firmou v letech 2014 až 2018 jsou Pražské vodovody a kanalizace. Společnost v posledních pěti letech nepřetržitě dosahovala na nejvyšší možné hodnocení Czech Stability Award se stupněm AAA (excelentní). Žebříček stovky nejstabilnějších firem sestavila poradenská společnost Bisnode.
 
Ocenění dnes převzala na slavnostním setkání členka představenstva PVK a Veolia Česká republika Eva Kučerová. Cena za dlouhodobou stabilitu je speciální kategorií žebříčku stovky obdivovaných firem České republiky, kterou letos podvacáté vyhlašuje Sdružení Czech Top 100. Výsledky vycházejí z metodiky scoringového modelu Bisnode, jehož cílem je odhadnout riziko úpadku firmy v následujících 12 měsících.

Na nejvyšší hodnocení na stupni AAA v předchozích pěti letech nepřetržitě dosáhlo zhruba 110 společností. "Z této skupiny firem analytický tým s přihlédnutím k dalším kritériím, jako je například velikost firmy, politika otevřené komunikace nebo dobrá platební morálka, jako vítěze pro letošní rok zvolil Pražské vodovody a kanalizace," uvedl generální ředitel Bisnode Jiří Skopový. V předchozích letech ocenění získaly společnosti Continental Barum, Plzeňská teplárenská a Lázně Poděbrady.

REKLAMA