Napustit si vodu do bazénu prostřednictvím cisterny je zaručenou cestou pro dosažení stoprocentně kvalitní vody a rychle napuštěného bazénu.

Jak uvedla tisková mluvčí společnosti Severočeské vodovody a kanalizace Iveta Kardianová: „Zákazníci se na nás v letošním roce obracejí se žádostí o naplnění bazénu již od poloviny dubna, což je o měsíc dříve než v předešlých letech. Někde do jednoho bazénu zavážíme až tři cisterny, jinde stačí jedna. Nicméně prvotní úlohou cisteren je náhradní zásobování. Tzn. cisterna doveze vodu do bazénu v době, kdy je volná. Vzhledem k vytížení řidičů cisteren bazény zavážíme v průběhu pracovního týdne.“

REKLAMA

cisterna bazeny SCVK

Foto: archiv SčVK

Rozhodnete-li se napouštět bazén z veřejného vodovodu, mějte na paměti, že veřejný vodovod není určen k napouštění bazénů. V případě, že jej zákazník chce využít k napuštění bazénu, je důležité, aby jej napouštěl pomalu. Vodovodní kohoutek otevřít pouze tak, jako by odebíral vodu pro jiné účely. Prudké nárazové otevření kohoutků zpravidla zapříčiní zakalení vody, v jiných případech dojde ke snížení tlaku vody v sousedních domácnostech.

Zákazníci, kteří přece jen zvolí napuštění bazénu z vodovodu, se o způsobu napouštění mohou informovat i na www.scvk.cz na stránce média, v záložce videa, kde je pro ně připraveno instruktážní video. Odpovědi na dotazy k dovozu vody či kontakt na kompetentní osoby lze získat na telefonním čísle 840 111 111 nebo 601 267 267. Případně přímo v zákaznických centrech společnosti.

REKLAMA