OTAZNIKY hotnews

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

V rámci stavebních prací při revitalizaci trati Okříšky – Zastávka u Brna zjistila prováděcí firma, že opěrná zeď v úseku mezi zastávkami Vladislav a Vladislav – zastávka je ve špatném technickém stavu. Ten neumožňuje bezpečné zbourání zdi při zachování provozu na souběžné silnici I/23, a proto bylo nevyhnutelné její uzavření.

Plná uzavírka tohoto úseku začala v úterý 16. srpna. Objízdná trasa vede přes Číměř a dále po silnici II/351. Pěším i cyklistům silnice zůstala otevřena.

REKLAMA

vladislav mapka TREBIC

Prováděcí firma předpokládá, že uzavírka potrvá jeden týden.

Snaha předejít dopravním zácpám

V důsledku opravy opěrné zdi u Vladislavi a uzavírky silnice I/23 očekává vedení města Třebíče zvýšený provoz ve směru z tamní Hrotovické ulice do ulic Znojemská, Nádražní a Bráfova třída. Proto bude v noci ze středy 17. na čtvrtek 18. srpna zkapacitněna křižovatka u České pojišťovny.

„Opatření se týká levého odbočovacího pruhu z Boroviny na Komenské náměstí, kam nyní kvůli uzavírce při jeho revitalizaci nelze odbočit. Tento jízdní pruh se změní na pruh pro opačný směr jízdy, tedy směrem z Masarykova náměstí do Boroviny,“ vysvětlila mluvčí třebíčské radnice Irini Martakidisová.

Jak doplnila, tímto opatřením se řidičům dají k dispozici dva přímé řadicí pruhy, takže kapacita silnice výrazně vzroste. Úprava bude provedena změnou dopravního značení.

uprava pruhu brafova mapka TREBIC

„Během následujících dnů chystá radnice také změnu režimu semaforů úpravou signálních plánů,“ dodala Irini Martakidisová s tím, že i toto opatření zajistí větší plynulost provozu po silnici I/23.

REKLAMA