OTAZNIKY hotnews

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

cigareta_koureniPřísnou protikuřáckou vyhlášku schválili radní v Třebíči. Jak agenturu Mediafax ve čtvrtek informoval mluvčí radnice Ivan Přibík, město zakázalo kouření na všech dětských hříštích na svém území.

Třebíč vyhlásila radikální boj proti kouření. Prvním realizovaným krokem je zákaz kouření na dětských hřištích. „Vadí nám případy maminek, které hlídají svoje děti na pískovištích či prolézačkách a samy si přitom zapálí cigaretu. Nová vyhláška poslouží především strážníkům městské policie, kteří dostanou do ruky spolehlivý a jednoznačný nástroj k vykazování bezohledných kuřáků z dětských hřišť,“ uvedl Přibík. Vyhlášku ještě musí schválit zastupitelé. Pokud ji přijmou, začne platit od 15. července.

Kromě toho se město chystá podpořit i nekuřácké restaurace. „Třebíč se v rámci projektu Zdravé město rozhodla vytvořit Síť restaurací a kaváren přátelských rodině a nekuřáckých. Pokud provozovna splní dané podmínky, vyplní dotazník a město ji zařadí do databáze,“ dodal Přibík. Výhodou registrace takových podniků podle něj bude především bezplatná propagace městem.

Podobnou databázi nedávno vytvořila i sousední Jihlava. Ta síť nekuřáckých restaurací pravidelně aktualizuje na svých webových stránkách. V Třebíči prý ale chtějí zajít ještě dál. „Plánujeme vytisknout i letáček, který bude k dispozici ve Family Pointu a v informačních centrech,“ řekla třebíčská radní Marie Černá (Třebíč – Můj domov).

zdroj: MEDIAFAX
REKLAMA