OTAZNIKY hotnews

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

dukovanyStudenti gymnázia Frýdlant si ve středu převzali vysvědčení v reaktorovém sále Jaderné elektrárny Dukovany. Něco takového se na přísně střeženém pracovišti odehrálo vůbec poprvé v historii elektrárny, řekla pro agenturu Mediafax vedoucí informačního centra elektrárny Dana Janovská.

Aby studenti jedné ze tříd frýdlantského gymnázia vůbec vysvědčení dostali, museli projít několikastupňovou kontrolou, obléct se do žlutých plášťů s dozimetry a na hlavy si nasadit ochranné přilby. Jinak by se totiž do přísně střeženého sálu s jaderným reaktorem vůbec nedostali. „Byl docela problém to zařídit, ale vedení a pracovníci elektrárny nám vyšli vstříc,“ řekla Janovská.

Reaktorový sál je totiž přístupný jen za nevyšších bezpečnostních podmínek a nedostane se sem každý. „Je to vůbec poprvé v historii elektrárny, co se tu předává vysvědčení,“ potvrdila Janovská.

S nápadem předávat vysvědčení tady ale nepřišla elektrárna, tu naopak oslovila třídní učitelka studentů. „Jsme na Moravě na třídenní ekologické exkurzi, tak se návštěva elektrárny nabízela,“ vysvětlila třídní učitelka Renáta Flecknová. Nápad rozdat tu studentům vysvědčení ale svým svěřencům úzkostlivě tajila. „Vyzvídali, kde jim dám vysvědčení, ale já tvrdila, že to může být klidně cestou někde na benzínce,“ řekla Flecknová. Že jej dostanou právě tady se tak studenti dozvěděli až v areálu elektrárny. „Bylo to překvapení, nečekali jsme to. Ale je to super, nikdy jsme na podobném místě nebyli,“ shodli se studenti.

zdroj: MEDIAFAX
REKLAMA