Oheň v pondělí v Čáslavicích na Třebíčsku napáchal škodu za půl milionu korun. Požár se díky hasičům nerozšířil a oltář se zachoval bez újmy.

Krátce po půl desáté večer byl první den týdne na linku tísňového volání Hasičského záchranného sboru Kraje Vysočina ohlášen kouř vycházející z fary v obci Čáslavice. Na místo události vyjela jednotka profesionálních hasičů ze stanice Třebíč společně s jednotkami sborů dobrovolných hasičů z Čáslavic, Lesonic, Jaroměřic nad Rokytnou, Rokytnice nad Rokytnou a Želetavy. Vyhlášen byl druhý stupeň požárního poplachu.  

REKLAMA

Po příjezdu na místo události jednotky zjistily, že hoří stodola o rozloze přibližně 14 krát 5 metrů v blízkosti fary. Na likvidaci požáru hasiči nasadili několik vodních proudů. Stodola byla však požárem zcela zasažena a následně se začaly bořit vnitřní konstrukce. Jednotkám se povedlo dostat požár pod kontrolu po půl hodině intenzivního hašení. Úplně oheň zlikvidovat se podařilo před půlnocí. Rozšíření požáru na objekt fary a další přilehlé objekty hasiči zabránili. Mimo jiné také uchránili objekt, ve kterém byl opravovaný oltář.
 
„Pří požáru ani samotném zásahu nebyl nikdo zraněn. Majetková škoda vzniklá požárem byla vyčíslena na částku půl milionu korun. Proč začala stodola hořet, stále zjišťujeme,“ shrnula na závěr mluvčí hasičů Petra Musilová.


Vysočina plná novinek a aktuálních informací

Jižní Čechy plné novinek a aktuálních informací

REKLAMA