Při páteční dopravní nehodě na Třebíčsku utrpěl motocyklista smrtelná zranění. Podle policistů zřejmě nezvládl řízení.

„Pět minut před půl pátou odpoledne jsme v pátek přijali na tísňovou linku 158 oznámení o havárii motocyklu. Stala se na silnici II/351 mezi obcemi Kamenice a Kouty na Třebíčsku, konkrétně v katastru obce Kouty. Z dosud nezjištěných příčin zde havaroval řidič motocyklu Honda CB 1000. Motocyklista projížděl po silnici ve směru od obce Čechtín, tedy od Třebíče, a mířil na Kamenici. Při havárii utrpěl těžké poranění a i přes okamžitou resuscitaci svým zraněním na místě podlehl,“ sdělila policejní mluvčí Dana Čírtková. Na místě zasahoval vrtulník letecké záchranné služby. Silnice zůstala po havárii zcela uzavřena a policisté odkláněli provoz na objízdné trasy po komunikacích nižších tříd.

Jak policisté zjistili, motocykl řídil jednapadesátiletý muž z Brna, který s největší pravděpodobností nezvládl řízení motocyklu, vyjel mimo komunikaci a havaroval do příkopu. Další okolnosti havárie jsou předmětem vyšetřování.

REKLAMA

V letošním roce zemřelo při dopravních nehodách v Kraji Vysočina 21 osob. O život přišli čtyři motocyklisté. V měsíci srpnu se jedná již o druhou dopravní nehodu, při které zemřel motorkář. Obě nehody se přitom staly na silnicích Třebíčska.


Vysočina plná novinek a aktuálních informací

 

REKLAMA