OTAZNIKY hotnews

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

Kruhový objezd v Třebíči byl dočasným řešením, ale obyvatelům se zalíbil.

Na křižovatce ulic Velkomeziříčská, Cyrilometodějská a Brněnská nechala třebíčská radnice koncem března tohoto roku vybudovat takzvaný malý kruhový objezd. Důvodem této úpravy bylo zejména preventivní opatření vůči nárůstu dopravy při uzavírce Sportovní ulice. Od 30. března do 20. května mohli občané hlasovat na webu města a v Třebíčském zpravodaji, jestli chtějí tuto variantu křižovatky zachovat. V anketě se 64 % respondentů vyjádřilo pro toto řešení.

REKLAMA

„Vzhledem k dobrým zkušenostem z provizorního provozu jsme dohodli s Policií ČR prodloužení této provizorní úpravy do první poloviny roku 2016. Zahájili jsme projektovou přípravu přestavby křižovatky tak, aby zde kruhový objezd mohl být zřízen nastálo,“ popisuje následné kroky radnice vedoucí odboru dopravy a komunálních služeb Aleš Kratina.

„Náklady pro trvalou úpravu odhadujeme ve výši kolem 500 tisíc korun, a to především z důvodu předpokládané přeložky inženýrských sítí. O definitivní podobě křižovatky bude rozhodnuto po dokončení a odsouhlasení prověřovací studie,“ dodal Kratina.


Vysočina plná novinek a aktuálních informací

REKLAMA