OTAZNIKY hotnews

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

Policistům by při vyšetřování nehody na Třebíčsku výrazně pomohly především záběry z palubní kamery vozidel.

Policisté z třebíčského dopravního inspektorátu se obracejí na případné svědky pondělní ranní dopravní nehody, která se stala na silnici II/360 v katastru obce Vlčatín. Zejména se obracejí na svědky této nehody, případně na řidiče, kteří by jízdu obou vozidel, jichž se nehoda týká, měli zaznamenanou na palubní kameře svého vozidla.

REKLAMA

nehoda vlcatin 12112018 PCR 1

„Oznámení o dopravní nehodě jsme přijali v pondělí 12. listopadu patnáct minut před šestou hodinou ranní. Po silnici II/360 ve směru od Třebíče na Velké Meziříčí projížděl Volkswagen Transporter bílé barvy. Jednalo se o sanitní vozidlo převážející pacienta. Řidič si zřejmě při jízdě neponechal dostatečnou bezpečnostní vzdálenost od vozidla, které jelo před ním, Škody Octavia modré barvy. Její řidič pravděpodobně z dosud nezjištěných příčin a náhle snížil rychlost jízdy v době, kdy to nevyžadovala bezpečnost provozu na pozemní komunikaci, a tím zřejmě omezoval, zejména bezdůvodně pomalou jízdou, plynulost provozu na pozemní komunikaci,“ uvedla policejní mluvčí Dana Čírtková s tím, že se obě vozidla následně střetla. Při dopravní nehodě se nikdo nezranil, dechové zkoušky vyloučily požití alkoholu. Hmotná škoda dosáhla výše 90 tisíc korun.

nehoda vlcatin 12112018 PCR 2

Vzhledem k tomu, že v dané věci mají policisté z dopravního inspektorátu k dispozici pouze popis konkrétního nehodového děje založený na vyjádření samotných řidičů, obracejí se na případné přímé svědky, kteří událost viděli nebo mají záznam chování účastníků nehody v palubní kameře svého vozidla. Žádají je, aby zavolali na linku tísňového volání 158 nebo kontaktovali přímo policisty dopravního inspektorátu v Třebíči na lince 974 277 251. Svým svědectvím pomohou objasnit okolnosti dopravní nehody a stanovit míru zavinění.

REKLAMA