OTAZNIKY hotnews

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

duchodceNení pochyb o tom, že senioři nepřestávají být snadným terčem podvodníků a zlodějů. Podvodníci využívají různé záminky a lsti, jak získat peníze. Většinou se snaží vniknout do bytu oběti, a pokud se jim nepodaří vylákat peníze přímo, ovládají mnoho způsobů, jak staršího důvěřivého člověka okrást.
 
Třebíčští policisté prověřují další případ podvedené seniorky v Třebíči v ulici Velkomeziříčská. Dne 23. června v 13.30 hodin zazvonily u vchodových dveří rodinného domu devětaosmdesátileté ženy neznámé a nezvané dvě podvodnice. Poškozené sdělily, že jsou ze zdravotní pojišťovny a mají pro ni dárek. Jedna z žen vešla do domu, kde chtěla rozměnit bankovku a nabízela deku s masážními účinky.

Majitelka jí rozměnila bankovku ze svých ukrytých úspor. Během chvíle podvodnice z domu odešla. Po jejím odchodu poškozená zjistila, že byla okradena. Tentokrát si bezcitná podvodnice odnesla dvacet šest tisíc korun.

Obě podvodnice byly snědé pleti. Pachatelka, která vnikla do domu poškozené byla ve věku kolem 30 let, střední postavy, vysoké asi 160 cm. Vlasy měla odbarvené na blond a dlouhé na ramena. Mluvila slovensky.

Druhá byla ve věku kolem 35 let, vysoká asi 165 cm. Vlasy měla tmavé a na sobě měla halenku s květovanými vzory.

Dle sdělení náhodných svědků na ženy čekal muž snědé pleti v osobním vozidle značky Renault Laguna. Vůz měl modrozelenou barvu a byl viděn na parkovišti v ulici Cyrilometodějská. Registrační značka začínala 4T.

Policisté žádají občany o pomoc při pátrání po neznámých podvodnicích, které se dne 23. června kolem 13.30 hodin pohybovaly v Třebíči v ulici Velkomeziříčská a po vozidle značky Renault Laguna. Informace můžete podat na nejbližší oddělení policie nebo přímo na linku 158.

Senioři bývají většinou velmi důvěřiví a lest, se kterou podvodník přijde, většinou neprokouknou a tím se stanou obětí trestného činu. Z tohoto důvodu se policisté snaží neustále občany varovat.
 
Zde je několik preventivních rad, jak se nestát snadnou obětí:
  • nedůvěřujte neznámým lidem, nikoho cizího si nevpouštějte do bytu
  • neotvírejte automaticky dveře, pokud nevíte, kdo je za nimi
  • pořiďte si panoramatické kukátko a bezpečnostní zámek, který udrží dveře pootevřené
  • nechte si od opraváře, pracovníka úřadu, plynáren či jiných služeb předložit jeho služební průkaz a zavolejte na instituci, na kterou se pracovník odvolává. Každá instituce má přehled o svých pracovnících
  • nevěřte podomním prodejcům, či snadným výhrám v loterii
  • přeplatky za energie vám nikdo domů nepřinese
  • udržujte dobré vztahy se sousedy, jejich pomoc bývá nejrychlejší
  • v blízkosti telefonu mějte důležitá telefonní čísla, například na policii lékaře či hasiče
  • byt zamykejte, i když jdete třeba jen k sousedce či s odpadky
  • čekáte-li příchod cizího člověka, např. osobu reagující na váš inzerát, požádejte někoho z blízkých nebo přátel, aby byl s vámi doma


REKLAMA