OTAZNIKY hotnews

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

V průběhu stavebních změn v areálu Nemocnice Třebíč v souvislosti s výstavbou pavilonu chirurgických oborů, rekonstrukcí budovy G, bouráním budovy CH, bývalé transfuzní stanice a brzy i budovy R došlo k vykácení několika stromů a odstranění keřů. Snížení počtu zeleně nezůstane bez náhrady. Naopak se počty stromů ještě zvýší. Sadové úpravy a výsadba bude řešit především bezprostřední okolí nové budovy C a nové přístupové cesty do areálu nemocnice. Celkem bude vysázeno 31 stromů, 41 keřů, bezmála čtyři sta růží, přes sto rododendronů a osm stovek trvalek, kapradin a okrasných trav.

 

REKLAMA

„V areálu nemocnice byly pokáceny stromy překážející aktuální výstavbě, ale i ty, které byly napadeny kůrovcem. V plánu výsadby je osázení ostrůvků před vjezdem do areálu a plochy mezi vjezdovou cestou a novou budovou C,“ přibližuje ředitelka Nemocnice Třebíč Ing. Eva Tomášová.  

 

Místa u vjezdu do nemocnice zkrášlí keře v kombinaci s okrasnými travinami a keříkové odolné růže. Uvnitř areálu najdou své místo platany javorolisté, javory červené a keře magnolií. Na severní straně nové budovy C je navíc navržen záhon, který bude osázen okrasnými travinami v kombinaci s trvalkami. Podél budovy C budou rododendrony, trvalky, keře zimostráze a hortenzie. Na ostatních volných plochách budou založeny trávníky.

 

REKLAMA