OTAZNIKY hotnews

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

Výstavba nových veřejných toalet, které jsou první vlaštovkou v připravované revitalizaci třebíčského Karlova náměstí, je dokončena. Otevření je naplánováno na středu 15. srpna 2018. Obyvatelé a návštěvníci města je najdou na nové adrese ve dvoře na Karlově náměstí 28/22.

Nové veřejné toalety jsou umístěny v průjezdu mezi ČSOB bankou a cestovní kanceláří TIPATOUR. Do loňského roku tam sídlila prodejna Music House.

REKLAMA

nove verejne toalety trebic TZ 1

„Celá rekonstrukce spočívala ve výměně venkovní kanalizační přípojky, vybudování nových odpadů, elektrických a vodovodních rozvodů v celém objektu, vybetonování nových podlah a rozdělení prostoru novými příčkami,“ popsala prvotní práce místostarostka Marie Černá.

nove verejne toalety trebic TZ 2

nove verejne toalety trebic TZ 3

nove verejne toalety trebic TZ 4

Došlo i na opravu střechy na celém objektu a odvod vody do zásobníku, dále je opravena fasáda nejen na objektu, ale i na přilehlých garážích včetně nových vrat. Celý dvůr byl kompletně předlážděn. „Abychom zbytečně neplýtvali pitnou vodou, je veškerá dešťová voda z objektu sváděna do zásobníků a následně bude využita pro splachování na toaletách,“ vysvětlila důvody shromažďování vody Černá.

Nové toalety jsou oproti původním bezbariérové. Je zde i přebalovací a kojicí místnost pro rodiče s dětmi. Důstojnějšího zázemí se také dočká obsluha toalet.

nove verejne toalety trebic TZ 5

Foto zdroj: město Třebíč

Cena za využití toalet zůstává stejná a to 5 korun. Nově je vstup opatřen platebním terminálem a turniketem, který lidem umožňuje platbu v hotovosti i kartou. Otevírací doba zůstává stejná jako na starých záchodcích, které skončí svůj provoz ke dni otevření nových.

Rekonstrukci provedla společnost RENO – stavební firma za celkovou částku 3,8 milionu korun bez DPH.

REKLAMA