OTAZNIKY hotnews

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

knihovna-1Titulem Knihovna roku 2010 v kategorii Základní knihovna se může pyšnit Obecní knihovna v Petrůvkách jihovýchodně od Třebíče. Ocenění Knihovna roku je udělováno ministrem kultury České republiky již od roku 2003 za dlouhodobé zásluhy pro rozvoj knihovnictví v obcích nebo za mimořádný přínos k rozvoji veřejných knihovnických a informačních služeb.

Smyslem tohoto titulu je ocenit nejen práci knihoven a knihovníků, ale i obcí, které usilují o rozvoj knihovnictví a čtenářství.

Obecní knihovna v Petrůvkách je již třetí knihovnou z Vysočiny, které se podařilo během posledních osmi ročníků získat nejvyšší ocenění. „Tento titul si knihovna zasloužila díky své mimořádné aktivitě v obci, která má pouze něco málo přes 80 obyvatel. Obecní knihovna v Petrůvkách se utkala jako jediný zástupce z Vysočiny v boji celkem se 13 dalšími nominovanými knihovnami z celé České republiky,“ uvedla Markéta Mátlová z krajského odboru kultury a památkové péče.

Obecní knihovna v Petrůvkách je hybatelem jak kulturního, tak i společenského života celé obce, výborně spolupracuje s místními spolky a pořádá celou řadu kulturních akcí nejen pro děti, ale i dospělé a udržuje tak soudržnost celé obce. Většina obyvatel Petrůvek patří mezi registrované členy knihovny a knihovna jim poskytuje řadu kvalitních knihovnických služeb včetně inspirací pro rozvoj dalších.

Kraj Vysočina má na svém území přes 500 místních knihoven, z nichž řada patří mezi další adepty na titul Knihovna roku v následujících letech. V minulých letech byly oceněny aktivity knihoven v Borech a Havlíčkově Borové.
REKLAMA