OTAZNIKY hotnews

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

Město Třebíč v pondělí předalo k užívání nově zateplené budovy. Jedná se o pět školek, denní stacionář a dům s pečovatelskou službou. Slavnostnímu předání byly přítomni jak ředitelé jednotlivých institucí, tak zástupci zhotovitelských firem. Všechny budovy mají zateplené obvodové zdi a střechy i novou hydroizolaci a hromosvody.

„V roce 2015 Třebíč za pomoci finanční dotace z Operačního programu Životní prostředí investovala do zateplení školek a dalších budov ve vlastnictví města. Celkově vše stálo zhruba 53 milionů korun. Výše dotace, kterou město na akce získalo, je asi 43 milionů včetně zpětně vyplacené dotace na výměnu oken a dveří za necelých 8 milionů, které proběhlo v roce 2012,“ popsal investiční akce místostarosta Pavel Pacal.

REKLAMA

Foto: archiv města

„Jenom výměnou oken a dveří v roce 2012 město ušetřilo na vytápění přibližně 30 % nákladů ročně. Po zateplení obvodových zdí a střech očekáváme, že procento úspor bude ještě vyšší, stejně jako v případě budov zateplených dříve,“ dodal Pacal.

V roce 2015 byly zatepleny následující instituce: MŠ Cyrilometodějská, MŠ Kpt. Jaroše, MŠ Dukovanská, MŠ Kubišova, ZŠ a MŠ Na Kopcích, Denní rehabilitační stacionář pro tělesně a mentálně postižené děti a mládež v Družstevní ulici včetně domu s pečovatelskou službou na Koutkově.

„Celkově jsme od roku 2008 nechali zateplit 14 budov ve vlastnictví města a v dalších 7 objektech jsme vyměnili okna. Výše nákladů na zateplení za sedmileté období je přibližně 188 milionů korun, přičemž zhruba 135 milionů bylo hrazených z dotací,“ doplnil místostarosta.

Kromě budov zhodnocených v letošním roce byla v minulosti v Třebíči zateplena ZŠ Týnská, ZŠ Václavské náměstí, MŠ Benešova a Okružní, ZŠ Bartuškova, ZŠ Benešova a stomatologická poliklinika.

REKLAMA