OTAZNIKY hotnews

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

materske_centrumPlány na zřízení pobočky Třebíčského „mateřského“ centra dostaly reálnou podobu. Po dvouměsíčních přípravách se dne 1.2.2011 slavnostně otevřou dveře Západomoravské vysoké školy Třebíč na Okružní ulici č. 935 a po tomto datu již nebudou muset rodiče z Boroviny vážit nepříjemnou cestu s kočárky a s dětmi, aby našli otevřené a bezpečné místo pro ně i pro sebe.

Centrum pro dítě a rodinu (zkráceno Centrum DaR) bude otevřeno denně (kromě víkendů) od 8.00 do 17.00 a jeho provoz bude zajišťovat sociální pracovnice.

„Třebíčské centrum funguje již od roku 1998, svými prostorami, ale hlavně nabídkou se stalo největším samostatně fungujícím mateřským centrem nejen v kraji Vysočina, ale patří i k jedněm z největších v celé České republice“, říká Anna Machátová, předsedkyně této neziskové organizace a dodává: „Největší odměnou jsou pro nás vždy slova chvály od samotných rodičů, a pocit, že práci, kterou děláme, má smysl.“

Nové Centrum DaR bude však mít i další úkol. Bude místem praktické části výuky pro účastníky série seminářů s názvem Rodina - základ kariéry zaměřených na vzdělávání účastníků v oblasti péče o děti s možností pracovat jako OSVČ a zvýšením informovanosti o podnikání v této oblasti.
Již od dubna tak budou účastníci tohoto projektu s podporou e-learningu a aktivizačním motivačním kurzem vzděláváni v oblasti základů podnikání a péče o děti, zájemci si budou i moci v rámci kondičních jízd obnovit řidičské dovednosti. Dalšími výstupy bude realizace workshopů, tvorba manuálu Začínáme podnikat ve službách péče o děti.

„Nedílnou součástí většiny aktivit projektu bude také unikátní portál www.peceodeti.cz obsahující i klíčové informace z oblasti podnikání ve službách pro děti a umožňující získávat poznatky, učit se a diskutovat problémy na dálku prostřednictvím internetu s využitím sociálních sítí.“ doplňuje zástupce partnera projektu, Mgr. Miloš Niederhafner, majitel společnosti Profisystem Group, s.r.o, která jako partner dává k dispozici zkušenosti s provozem a vývojem informačních a vzdělávacích webových systémů a vzděláváním v oblasti podnikání a informačních technologií.
„Inovativním prvkem našeho projektu je rovněž pomoc při řešení dvou kritických problémů zároveň - nedostatek kapacit služeb na hlídání dětí a vysoká nezaměstnanost rodičů - tedy převážně maminek - s dětmi. Cílem je, aby úspěšní absolventi vzdělávacích programů byli schopni pokrýt tolik pracujícími rodiči poptávané služby v oblasti péče o děti.“, vysvětluje Anna Machátová.

Vzdělávací semináře jsou v rámci projektu zdarma, zájemci se mohou hlásit již nyní u asistentky projektu Idy Svobodové na tel. 604 813 882 nebo mailu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..

Více informací naleznete na www.trebicskecentrum.cz
REKLAMA