jordan_rybnik_taborKonsorcium firem Daich, Metrostav a Zvánovec by mělo získat zakázku za 400 milionů korun na revitalizaci a odbahnění rybníka Jordán v Táboře. Jak pro agenturu Mediafax uvedl v úterý tajemník města Lubomír Šrámek, verdikt musí ještě posvětit městská rada.

Členové výběrové komise - starosta Jiří Fišer (T2020), místostarosta Emil Nývlt (ČSSD), exstarostka Hana Randová (ODS), zastupitel Ladislav Šedivý (KSČM), zastupitel Stanislav Pazderka (Jinak!), zastupitel Petr Krůček (TOP 09), předseda občanského sdružení Za zdravou Planou Jiří Rangl, projektant Daniel Vaclík a Jan Fišer z odboru životního prostředí města Tábora, vybrali v pondělí právě tyto firmy. Opět tak nezvítězilo druhé uskupení, a to z důvodu "podezřele nízké ceny".

Většinu z nich nepřesvědčila nižší nabídka firem Strabag, Swietelsky a Hron, a proto vybrali původního vítěze z loňska, tedy firmy Daich, Metrostav a Zvánovec. Už tehdy se proti verdiktu města ohradil neúspěšný kandidát. Antimonopolní úřad pak rozhodl, že město nepostupovalo správně. Ani teď ale neúspěšný kandidát nepřesvědčil komisi, že je schopen provést celou zakázku, která je o 100 milionů nižší, než kolik nabízejí konkurenti.
"Sedm členů komise bylo pro tyto firmy, zdržel jsem se já a proti byl jen Stanislav Pazderka (Jinak!)," uvedl starosta Jiří Fišer (T2020).

Verdikt komise musí teď ještě schválit nebo odmítnout městská rada, která by měla zasedat zřejmě příští středu 27. dubna. Účastníci výběrového řízení se ještě mohou proti verdiktu odvolat. Pokud by se někdo odvolal, může to pro Tábor znamenat zásadní problém - nestihne se totiž termín pro čerpání 406milionové dotace z EU. Tu je totiž nutné začít čerpat do konce letošního srpna. Pokud by toto město nestihlo, může se téměř definitivně s evropskými prostředky rozloučit. Tábor by pak musel nechat udělat jen nutné opravy nádrže a vybudovat spodní výpusť za 100 milionů korun, veškeré práce by však musel uhradit ze svého.

zdroj: MEDIAFAX
REKLAMA