Před sto lety zemřel sir William Heerlein Lindley

Působení Wiliama H. Lindleye v Praze na přelomu 19. a 20. století se stalo nesmazatelnou kapitolou nejen pražské historie, ale i dějin evropského technického myšlení. Složitost řešení odvodnění Prahy byla výjimečná a Lindleyovo řešení bylo typickým příkladem autorova elegantního odborného rukopisu. Vybudovaná základní kanalizační síť slouží dodnes, čistírna odpadních vod pracovala více než padesát let.

Číst dál...

Vodárny Kladno – Mělník vstupují do společnosti Středočeské vodárny

Středa 27. září se stala klíčovým dnem pro akcionáře společnosti Vodárny Kladno – Mělník (VKM). Na základě v tento den podepsané dohody odkupuje VKM od společnosti Veolia třetinový podíl společnosti Středočeské vodárny (SVAS). Záměr nabytí akcií SVAS musí ještě definitivně potvrdit valné hromady obou společností.

Číst dál...

Hravý divadelní svět čeká na své objevitele

Velcí a malí milovníci divadla míří do Roztok u Prahy. Výstava Zámecké imaginárium, která se v neděli 17. září v 15 hodin otevírá ve výstavních prostorách Středočeského muzea, láká všechny, kteří touží objevovat hravý divadelní svět bratří Formanů. Mohou do něj dokonce připlout lodí Tajemství.

Číst dál...

VIDEO: Studenti berounské pedagogické školy slaví úspěch v soutěži DOODPADU už podruhé

Správně nakládat s odpadem se musí naučit hlavně mladé generace. Právě do nich totiž vodohospodáři vkládají naději na lepší zítřky. Své přesvědčení promítla firma Energie AG Bohemia a její dceřinné společnosti do projektu s názvem DOODPADU a již druhého ročníku soutěže pro středoškolské studenty. Ti nejkreativnější se mohou radovat z velmi příjemných odměn. Jedna z nich stejně jako v minulém ročníku putovala do Berouna.

Číst dál...

REKLAMA