strakonice_01Silnice pod hradem ve Strakonicích prochází rekonstrukcí a kvůli tomu musela být posunuta i zastávka linkových autobusů, až do ulice 5. května. Irena Malotová z městského úřadu ve středu pro agenturu Mediafax uvedla, že důvodem oprav jsou nerovnosti vozovky a špatný technický stav.

Náklady na rekonstrukci komunikace, která bývá velmi dopravně zatížená, vyjdou na více než dva miliony korun. Oprava bude celý tento týden, pokud vydrží počasí. Kvůli stavebním pracím je na místo zakázán vjezd.

"Uzavírka silnice je od světelné křižovatky na mostě Jana Palacha až po odbočku na Mutěnice u letiště V Lipkách. Chceme tímto apelovat na řidiče, protože je tam umístěna dopravní značka zákaz vjezdu a někteří se tam přesto pokoušejí vjet," uvedla Malotová.

V tomto místě často dodržování dopravního značení kontroluje policie. Jde především o bezpečnost řidičů, kteří by tak sami či jejich vozidlo mohlo kvůli rozkopané vozovce, či pohybu strojů přijít k újmě.

Na rekonstrukci se podílí jako investor Správa a údržba silnic Strakonice a provádí ji společnost Swietelsky. Uzavírka je do nedělní půlnoci. Pokud ale pracovníci stavby zvládnou rekonstrukci dříve, je možné, že se silnice otevře o den dříve.

zdroj: MEDIAFAX
REKLAMA