nemocnice strakoniceBezdrátový signalizační systém ve strakonické nemocnici má za úkol omezit pády a následná zranění pacientů. Agentuře Mediafax to ve čtvrtek řekl Tomáš Fiala, předseda představenstva nemocnice.

Skladba nejčastěji hlášených nemocničních úrazů se v posledních letech výrazně nemění. Mezi registrovanými úrazy trvale dominují pády pacientů a v posledních letech také nárůst agresivity pacientů a jejich návštěv.

REKLAMA

"Preventivní opatření vedla dosud k částečnému snížení závažnosti pádů, ale jejich četnost se významně ovlivnit nedaří. Ve snaze o snižování počtu pádů nemocnice zavedla obecně známá preventivní opatření, jako hodnocení rizika pádu u přijímaných pacientů, označování rizikových pacientů červenou identifikační páskou, přednostní umísťování pacientů s rizikem pádu do míst se zvýšeným dohledem, instalace zábradlí, madel a úchopů na chodbách, WC a v koupelnách, instalaci lůžek s možností výškového nastavení, používání postranic, opakované edukace a kontroly obuvi pacientů. Fixní akustický a vizuální alarmový systém s hlásiči pro přivolání pomoci pacientem je u lůžek, na WC a v koupelnách. Ostatní prostory nejsou hlásiči vybaveny," přiblížil Fiala.

Nemocnice se proto rozhodla zavést bezdrátový signalizační systém pro pacienty v riziku pádu a ošetřovatelský personál. Mobilní systém funguje společně s doposud používaným fixním systémem, který používají pacienti především pro komunikaci se sestrou.

Zvolený systém TREX sestává s kapesních jednotek TREX a z bezdrátových tlačítek pro přivolání sestry ATOM, které mohou pacienti nosit jako náramek nebo na krku jako přívěsek. Volání se zobrazí na displeji kapesní jednotky zároveň s vibrační a zvukovou signalizací. Sestra tak okamžitě vidí, co se děje, i když je třeba zrovna na pokoji u jiného klienta, a může se podle toho zařídit. Současně má možnost přivolat si pomoc jiné sestry nebo lékaře.

"Náramek s nouzovým tlačítkem je vodotěsný a mechanicky odolný. Tlačítko je napájeno lithiovou baterií s životností pět až 10 let. Náramek i tlačítko lze desinfikovat," objasnil Fiala.

Zdroj: MEDIAFAX


[prazskezpravy][/prazskezpravy]

[jihoceskezpravy][/jihoceskezpravy]

[fcbpridejte][/fcbpridejte]

REKLAMA