nemocnice_strakoniceVíce než 300 zájemců navštívilo tento týden nemocnici ve Strakonicích, kde se konala akce Den otevřených dveří. Agentuře Mediafax to v pátek sdělil ředitel zařízení Tomáš Fiala.

Středeční akce se uskutečnila v rámci národní kampaně Dny zdraví 2010 a nemocnice ji uspořádala již po čtvrté.

"Záměrem bylo informovat občany, jak správně pečovat o zdraví své, ale i jak umět pomoci jiným a o možnostech předcházení zdravotním potížím. V tomto duchu byly připraveny jednotlivé akce," uvedl Fiala.

Dopolední program byl věnován žákům základních škol a jejich seznámení se zásadami první pomoci a nácviku srdeční masáže na modelu, který nemocnice zakoupila pro své zaměstnance na trénink v resuscitaci. Výcviku se zúčastnilo téměř 200 žáků.

Epidemiologická sestra vysvětlila, jak postupovat při hygieně rukou, jak důležité je dodržovat hygienu rukou při návštěvě svých blízkých, kteří leží v nemocnici, ale i v běžném prostředí.

V oblasti možnosti předcházení zdravotním potížím poskytovaly fyzioterapeutky informace o cvičebních sestavách pro prevenci či léčení bolestí zad, nutriční terapeutka v oblasti zdravé výživy a pracovníci plicního oddělení o škodlivosti a možnosti odvykání kouření. Součástí tohoto panelu byly i informace o očkování.

V rámci bezplatného vyšetření hladiny cholesterolu, glykémie, krevní skupiny, krevního tlaku, nitroočního tlaku, vyšetření refrakčních vad oka, sonografického vyšetření břicha dětí, vyšetření plicních funkcí dětí i dospělých a vyšetření pigmentových znamének a kožních útvarů bylo celkem provedeno přes 400 vyšetření.

zdroj: MEDIAFAX
REKLAMA