REKLAMA

nemocnice_strakonicePrvní etapa rekonstrukce a dostavby pavilonu operačních oborů Nemocnice Strakonice je u konce, pavilon bude slavnostně otevřen. Jak pro agenturu Mediafax uvedl ředitel zařízení Tomáš Fiala, náklady na tuto část projektu si vyžádaly částku 112 milionů korun.

Během patnácti měsíců výstavby tak byla ukončena první etapa rekonstrukce pavilonu, jejímž cílem je zcentralizovat operativní obory právě do tohoto objektu.

Celkové náklady na první etapu přístavby si vyžádaly částku 112 milionů korun. Na financování se podílely zdroje Evropské unie ve výši 32,4 milionů korun, Jihočeský kraj jako vlastník nemocnice přispěl 43,8 miliony, Ministerstvo zdravotnictví pak 20 miliony korun. Nemocnice sama z vlastních zdrojů přispěla 16 miliony korun.

Kapacita přístavby je 65 lůžek, a to v provedení jednolůžkových, dvoulůžkových, maximálně třílůžkových pokojích. Celkem pět pokojů bude vedeno jako nadstandardní (jednolůžkové, možnost pobytu v doprovodu, vlastní kuchyňka, možnost výběru stravy). Sociální zařízení však bude mít každý pokoj své vlastní v běžné úrovni. Pro začátek je v pavilonu zázemí pro 12 lékařů a 34 zdravotních sester.

Dvě stávající operační centra dosud přinášejí nemocnici zvýšené náklady na personální obsazení, přístrojové vybavení a logistiku. "Především však pro pacienty a pacientky bude mnohem jednodušší a komfortnější pobyt při hospitalizaci,“ uvedl předseda představenstva a ředitel Tomáš Fiala.

Přístavbou vznikly prostory pro onkologický stacionář včetně lékárenské přípravny výroby cytostatik, ambulance diabetologie, kalmetizace, EEG a EMG.

"V horních třech podlažích bude umístěna komfortní lůžková kapacita oddělení chirurgie, gynekologie-šestinedělí a neurologie. Ovšem po dobu dalšího budování pavilonu bude přechodně tyto kapacity využívat i oddělení dětské,“ podotkl Fiala.

Přístavba jižního křídla je první etapou kompletní rekonstrukce a přestavby pavilonu operačních oborů. Celkové dokončení je plánováno na rok 2012, kdy si kompletní náklady na celý projekt vyžádají sumu 370 milionů korun. V konečné fázi tak nemocnice opustí pět starých objektů.

zdroj: MEDIAFAX
REKLAMA