knoflikyŽivnostnice roku Jihočeského kraje, strakonická knoflíkářka Miloslava Laiblová, soutěží o celorepublikový titul nejlepšího podnikatele. Hlasovat mohou všichni zájemci prostřednictvím SMS zpráv.

Lidé mohou až do 21. listopadu hlasovat o tom, kdo získá titul Živnostník roku České republiky. Ve hře jsou vítězové jednotlivých regionálních kol.

Laiblová vyrábí keramické knoflíky již 20 let a oživila tak dávnou tradici. Ve světě jsou knoflíky z tohoto materiálu ojedinělou věcí.

"U nás keramické knoflíky vyráběli asi před sto lety. Na tradici jsem v podstatě navázala, oživila ji a docela se nám podařilo ji prezentovat i v zahraničí," řekla agentuře Mediafax Laiblová.

Vedle dílny ve Strakonicích má veřejně přístupnou Galerii Leticia, kde jsou některé knoflíky vystavené. Své originální výrobky vyváží podnikatelka nejen do 15 států Evropy, ale například i do Austrálie, Japonska, Kanady nebo Spojených států. Knoflíky dodávala také do známých módních domů. "Byly to třeba firmy OP Prostějov, Makyta Púchov, nebo třeba Buttonely Lyon a Buttonely Paris," dodala Laiblová.

zdroj: MEDIAFAX
REKLAMA