hazard_ikonaAž o tři miliony korun navíc mohou získat Strakonice zpoplatněním hazardu. Mluvčí města Irena Malotová v pátek agentuře Mediafax sdělila, že město připravilo vyhlášku, na jejímž základě budou muset provozovatelé videoterminálů radnici odvádět poplatky.

Záměr už schválila rada města, nyní jej musí ještě odsouhlasit zastupitelé.

“Novela zákona o místních poplatcích z letošního června totiž obcím umožňuje zpoplatnění herních videoterminálů. Jejich provoz na rozdíl od výherních automatů nepovolují obce, ale ministerstvo financí,“ řekl starosta Pavel Vondrys (ODS).

REKLAMA

Omezení heren a hracích automatů ve městě opakovaně zaznělo jako jeden z předních požadavků obyvatel Strakonic na besedě nazvané Fórum zdravého města. “Ten požadavek je naprosto oprávněný a rádi bychom mu vyhověli. Vzhledem k tomu že nám zákon zatím neumožňuje eliminovat videoterminály a další hrací přístroje ve městě, chceme je alespoň zpoplatnit,“ podotkl Vondrys.

Nová vyhláška navrhuje čtvrtletní poplatek ve výši pět tisíc korun za každý automat, což je maximální možná částka na jeden přístroj. “Podle předběžného zjištění je ve městě asi 163 takových herních zařízení, za která by jejich provozovatelé museli nově platit. To znamená, že každý rok by městu do rozpočtu přibylo více než 3,2 miliónu korun,“ dodal starosta.

Nově získané prostředky by město použilo na sportovní a volnočasové aktivity dětí a mládeže.

zdroj: MEDIAFAX

REKLAMA