strakoniceNové zastupitelstvo poprvé zasedalo ve středu 17. listopadu 2010 v Domě kultury ve Strakonicích. Starostou se už počtvrté za sebou stal Pavel Vondrys. Rovněž posty místostarostů budou zastávat stejní lidé - Ivana Říhová a Pavel Pavel. Oproti minulému volebnímu období se tak ve vedení Strakonic změnilo pouze složení rady města.

Jednání ve velkém sále se zúčastnilo všech 21 členů samosprávy a přihlíželo mu několik desítek občanů. V tajné volbě starosty získal Pavel Vondrys kandidující za Slušnost a jistoty pro Strakonice 14 hlasů, zatímco jeho protikandidáta Josefa Štrébla z Volby pro město volili čtyři zastupitelé.

Vondrys tak ve funkci starosty, kterou vykonává od roku 1998, pokračuje již čtvrté volební období. Jeho prioritami bude například dokončení rekonstrukce městského centra, dostavba základní školy Povážská a modernizace čistírny odpadních vod.

Místostarosty byli posléze zvolení Ivana Říhová za TOP 09 a Pavel Pavel zastupující Slušnost a jistoty pro Strakonice. Čtyři zbývající místa v radě města získala ČSSD. Novými radními budou Josef Samec, Luděk Joza, Emanuel Pavelka a Jaroslava Cháberová. Potvrdila se tak koalice vítězné strany Slušnost a jistoty pro Strakonice se sociálními demokraty a TOP 09.
REKLAMA