marihuanaPolicisté odhalili ve Vodňanech na Strakonicku letos první pěstírnu marihuany. Jde o velkou pěstírnu, kde policie zajistila téměř 2000 rostlin, řekla v úterý agentuře Mediafax policejní mluvčí Štěpánka Uhlířová.

Pokud by se podařilo rostliny prodat, pachatelé by si přišli podle policie na zhruba čtyři miliony korun. Jde o pěstírnu většího rozsahu, kterou její zřizovatelé založili ve Vojanech v areálu, kde sídlí více firem.

REKLAMA

"Pachatelé si pronajali jednu halu s tím, že v ní budou provozovat sklad. V pondělí kriminalisté zadrželi jednoho z pachatelů přímo na místě činu. Šlo o cizince, který se přímo v hale staral o rostliny. Z objektu téměř nevycházel, měl zde prostor na spaní, na vaření a sociální zařízení," řekla Uhlířová.

V hale kriminalisté nalezli kromě kompletního zařízení pro pěstování marihuany ve vnitřních prostorách také téměř 2000 rostlin, od nejmenších řízků až po zralé rostliny. Pokud by se pěstitelům podařilo toto množství prodat, vydělali by přibližně čtyři miliony korun. 

"Kriminalisté a policisté objekt sledovali delší dobu. Zjistili, že pěstírna v hale funguje od podzimu loňského roku. Pachatelé se kromě jiného prozradili i tím, že nelegálně odebírali elektrickou energii potřebnou při pěstování marihuany," dodala Uhlířová.

V nejbližších dnech bude zadržený pachatel obviněn z trestného činu nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy. "Zajištěné rostliny policie předá odborníkům k provedení expertizy, která určí podíl účinné látky THC. Na případu budou kriminalisté i nadále pracovat," doplnila Uhlířová.

Zdroj: MEDIAFAX


[prazskezpravy][/prazskezpravy]

[jihoceskezpravy][/jihoceskezpravy]

[fcbpridejte][/fcbpridejte]

REKLAMA