strakonicePřírodovědný areál na Sídlišti Mír ve Strakonicích, který slouží pro aktivity dětí a mládeže, prošel rekonstrukcí. Irena Malotová z městského úřadu v úterý agentuře Mediafax řekla, že například jen náklady na výměnu topení se vyšplhaly na 150 tisíc korun.

Areál slouží svým aktivitám už několik desetiletí. Za minulého režimu jej využíval Pionýr, v současnosti Dům dětí a mládeže. Původně nevzhledný objekt se v posledních letech mění v příjemné prostředí Centra ekologické výchovy.

"Celý areál centra ekologické výchovy prošel v posledních pěti letech výraznými změnami. Úpravy rekonstrukce se týkaly jak interiéru budovy, tak okolí. Například výběh s kamerunskými kozami přilákal spousty zájemců o chovatelský kroužek," řekla ředitelka Domu dětí a mládeže Iva Šrámková.

Budova, ve které jsou dvě klubovny, sklad a zázemí, prochází postupnou rekonstrukcí. Kromě dalších úprav bylo nově nainstalováno elektrické topení, které nahradilo poruchová akumulační kamna. "Kromě finanční úspory očekáváme další přínos v možnosti regulace teploty třeba v místnosti, která se nevyužívá tak často," doplnila ředitelka.

Celkové náklady na výměnu topení činily přes 150 tisíc korun, přičemž Jihočeský kraj poskytl dotaci ve výši 100 tisíc.

Na opravu teď čeká střecha a zimní zahrada. V budoucnu pak chce vedení zateplit vstupní části, kterými jsou verandy, kudy nejvíce teplo uniká. Náklady na další úpravy a opravy si vyžádají stovky tisíc korun.

zdroj: MEDIAFAX
REKLAMA