REKLAMA

nemocnice strakoniceNových oken a zateplení se dočkaly či postupně dočkají některé ještě neopravené pavilony v areálu Nemocnice Strakonice. Již dokončeným je například pavilon Gynekologicko-porodnického oddělení, kde náklady činily 35 milionů korun, řekl agentuře Mediafax ředitel nemocnice Tomáš Fiala.

Na konci roku 2011 došlo i na zateplení a opravu pláště budovy centrálních laboratoří za 4,5 milionu korun. „Zdroje na zateplení objektů jsou jak ze Státního fondu životního prostředí (40 procent), tak od Jihočeského kraje. Deseti procenty se na nákladech podílela sama nemocnice. Nyní je na řadě výměna oken a zateplení na kožním oddělení a oddělení následné péče. Celkově tento projekt řeší provedení opatření ke snížení energetické náročnosti vybraných objektů nemocnice,“ vysvětlil předseda představenstva a ředitel Tomáš Fiala.

REKLAMA

Zavádí se také nový systém měření a regulace energií, kdy nemocnice ušetří za celkově po dokončení úprav pěti budov 5693 gigajoulů za rok a současně do ovzduší bude unikat méně emisí.

„Letos chceme rovněž pokračovat v zateplování dalších objektů a především zahájit poslední etapy rekonstrukce a dostavby pavilonu operačních oborů. Projekt by měl být hotový na jaře 2013. Celkové náklady se blíží částce 300 milionů korun bez DPH,“ dodal Tomáš Fiala.

Projekt financuje z poloviny Evropská unie, podílí se i Jihočeský kraj a Nemocnice Strakonice.

Nemocnice Strakonice poskytuje péči na 343 lůžcích deseti lůžkových oddělení a v 58 odborných ambulancích ve Strakonicích, Vodňanech a Blatné. Poskytuje zdravotnické ambulantní i lůžkové služby v 73 oborech. Ročně se zde narodí průměrně okolo 800 dětí. Každoročně je zde hospitalizováno na 13 000 pacientů s průměrnou ošetřovací dobou u akutní péče 4,8 dne a ambulantně ošetřeno bylo přes 120 000 pacientů. Celý chod zdravotnického zařízení zajišťuje přes 500 kmenových zaměstnanců, z toho 90 lékařů.

Zdroj: MEDIAFAX


Praha a okolí plné novinek a aktuálních informací

Vysočina plná novinek a aktuálních informací

Facebook i-Vysočina.cz

REKLAMA