nem_strakoniceLékařská služba první pomoci, která funguje již více než měsíc na interním oddělení Nemocnice Strakonice, se dobře osvědčila, a to jak pacientům, tak i lékařům. Agentuře Mediafax to v úterý řekl ředitel nemocnice Tomáš Fiala.

"Pacienti již dobře vědí, kam mají přijít, pokud mají nějaké potíže. Dobře fungují také označení po nemocnici i na budově ZZS, kde byla pohotovost do konce září. Větší problémy jsme nezaznamenali," uvedl Tomáš Fiala.

O víkendech a svátcích přijde na pohotovost průměrně okolo 20 pacientů denně, ve všední dny je to méně, okolo dvou až pěti lidí. A většinou přicházejí okolo 20. hodiny. "Osvědčilo se i propojení LSPP s internou. Pacienti jsou v případě potřeby rychle předáváni k dalším odborným vyšetřením jak na interní, tak třeba na chirurgické oddělení, či na rentgeny a CT," dodal ředitel.

Ve strakonické nemocnici, kde pohotovost funguje, zatím nezaznamenali ani potíž ve vybírání zdravotnických poplatků za pohotovost, kde je částka 90 korun. Lékařská služba první pomoci funguje ve všední dny od 17 do 21 hodin, o víkendech a svátcích vždy od osmi do 20 hodin. Dětská pohotovost je o víkendech zatím provozována v prostorech záchranné služby.

zdroj: MEDIAFAX
REKLAMA