REKLAMA

cigaretyPři čtvrteční kontrole objevili celníci na trase mezi Strakonicemi a Volyní v kontrolovaném autě se sádrovými trpaslíky pašované cigarety za 1,3 milionu korun. Vladimír Pešek z českobudějovického celního ředitelství řekl agentuře Mediafax, že cigarety objevil služební pes.

Ve čtvrtek zastavovali celníci auta mezi obcemi Strakonice a Volyně, což je jedna z hlavních tras, po kterých jsou zásobovány příhraniční tržnice na Strážensku. V ranních hodinách kontrolovali dodávkové vozidlo Fiat Ducato s polskou imatrikulací. Řidič předložil fakturu na sádrové trpaslíky.

"Zprvu se zdálo, že se bude jednat o rutinní věc. Při kontrole nákladového prostoru bylo vše jinak. Služební pes speciálně vycvičený na vyhledávání tabákových výrobků začal značit. Celníci přistoupili k celkové prohlídce a v důmyslně maskovaných bočních prostorech objevili mezi naskládanými trpaslíky velké množství neoznačených krabic s kartony cigaret. Celkem našli 30 krabic po 50 kartonech neznačených cigaret značky Marlboro. Šlo o 299 800 kusů cigaret v hodnotě téměř 1 300 000 korun, únik jen na spotřební dani by byl více než 600 000 korun," řekl Pešek.

Podle prvotních zjištění vyvodili celníci závěr, že náklad směřoval do příhraničních tržnic. "V letošním roce jde o jeden z největších případů zajištění neznačených cigaret na jihu Čech," dodal Pešek.

V letošním roce se jihočeští celníci v rámci silničních kontrol prováděných skupinami mobilního dohledu zaměřili na přepravu zboží, které podléhá spotřební dani, především pak na přepravu alkoholu a tabákových výrobků. Při těchto akcích používají i speciálně vycvičené psy na vyhledávání tabákových výrobků.

zdroj: MEDIAFAX
REKLAMA