REKLAMA

policieŠestapadesátiletého Němce stíhají kriminalisté ze Strakonic kvůli neodvedení daně a porušení insolvenčních povinností. Agenturu Mediafax o tom ve čtvrtek informoval policejní mluvčí Milan Bajcura.

Podnikatel jako jediný jednatel obchodní firmy neodvedl daň z příjmů fyzických osob ze závislé činnosti a funkčních požitků ve výši 323 000 korun. Navíc byl koncem roku 2008 vyzván insolvenčním správcem k předložení dokladů a ke splnění povinností dle insolventního zákona na výzvu nereagoval.

"Podezřelý se nechal zastupovat svým právním zástupcem, který však donesl neúplné doklady. Zamlčel, že jeho klient má na svém účtu finanční hotovost, kterou by měl uhradit správci a na další výzvy již nereagoval," popsal případ mluvčí.

Svým jednáním tak Němec ohrozil insolvenční řízení. Kriminalisté podezřelého stíhají pro podezření ze spáchání trestného činu porušení povinnosti v insolvenčním řízení a trestného činu neodvedení daně, pojistného na sociální zabezpečení, na zdravotní pojištění a příspěvku na státní politiku zaměstnanosti. Muž je zatím stíhán na svobodě.

zdroj: MEDIAFAX
REKLAMA