kamion kyselinaKamion převážející kyselinu sírovou uvízl v pondělí večer v kopci u Volyně na Strakonicku, na místě zasahovali hasiči. Žádný únik nebezpečné látky nezaznamenali, řekla v úterý agentuře Mediafax mluvčí hasičů Vendula Matějů.

Zasahující hasiči vozidlo zkontrolovali, zda někde kyselina neuniká. "O události byli informováni pracovníci České inspekce životního prostředí a odboru životního prostředí ve Strakonicích. Policie komunikaci v místě nehody zcela uzavřela. Zástupci zasahujících složek na místě rozhodovali o dalším postupu. Krajské operační a informační středisko hasičů Jihočeského kraje konzultovalo situaci s odborníkem na nebezpečné látky, který po popisu situace konstatoval, že nehrozí žádné bezprostřední nebezpečí," řekla Matějů.

REKLAMA

Pro vyproštění kamiónu majitel kamiónu povolal soukromou firma, jejíž pracovníci přijeli po jedenácté hodině večer s vyprošťovacím vozem. "Ten na vytažení kamiónu nestačil, na místo nehody musel přijet i jeřáb," dodala Matějů.

"Kamion se podařilo vyprostit a silnici policie otevřela v úterý před půl druhou hodinou ráno," doplnil operační důstojník policie.

Zdroj: MEDIAFAX


Praha a okolí plné novinek a aktuálních informací

Informace pro gurmány a milovníky jídla na Vysočině - Vysočinachutná

Facebook i-Vysočina.cz

REKLAMA