pozar_hasici_ohenŠkodu za tři miliony korun způsobil požár, který v pondělí odpoledne zachvátil stodolu s uskladněnou zemědělskou technikou v Míreči u Blatné na Strakonicku. Agenturu Mediafax o tom informovala mluvčí jihočeských hasičů Vendula Matějů.

K zásahu operační středisko HZS Jihočeského kraje vyslalo osádky dvou cisteren ze stanice Blatná a svolalo jednotky sboru dobrovolných hasičů obcí Sedlice a Blatná.

"Ještě než první jednotka přijela k požáru, propadla se u hořící stodoly střecha a dle slov oznamovatele všichni stodolu opustili a stihli vyvézt i zemědělskou techniku. Velitel zásahu z místa požáru poté ohlásil, že se jedná o samostatně stojící objekt, u kterého nehrozí další rozšíření ohně," uvedla mluvčí.

Zasahující hasiči okamžitě započali s hasebními pracemi. Součástí zásahu je také ochlazování vedle stojící nádrže s naftou. Ve stodole bylo uskladněné pouze seno, hasiči odsud vyvezli ještě jeden traktor.

"V tuto chvíli je požár lokalizován, zasahující síly a prostředky jsou postačující ke zvládnutí požáru. Kdy nastane úplné dohašení požáru, není možné nyní odhadnout, stejně tak jako výši škody či příčinu vzniku požáru," dodala mluvčí.

zdroj: MEDIAFAX
REKLAMA