snehulakAčkoliv sníh ještě nenapadl, ve Strakonicích je k vidění přes dvě stě padesát sněhuláků. Tihle sněhuláci jsou totiž z papíru, plastu, látky, perníku i dalších materiálů, maličcí jak dětský prstík i půldruhého metru vysocí. Vybrat z nich toho nejkrásnějšího můžete od úterý 23. 11. do středečního odpoledne 24. 11. ve foyer městského informačního centra. Výstava sněhuláků potrvá až do konce roku.

Soutěž pořádá Městské informační centrum ve Strakonicích již po osmé. Zatímco loňským tématem byl Martin na bílém koni, letos měli soutěžící ztvárnit svou představu sněhuláka. Díky tvořivým lidem napříč věkovým spektrem - od malých dětí po důchodce - si můžete prohlédnout mnohdy velmi nápadité a zajímavé výtvory. Vybrat nejkrásnějšího sněhuláka nebude snadné. Pořadatelé také proto vyhlásili hned několik kategorií, ve kterých se bude hodnotit. „S každým rokem pozorujeme stále větší zájem o tuto soutěž. Letošní téma se setkalo opravdu s velkým ohlasem. Představují se sněhuláci, kteří jsou dílem jednotlivců, ale i kolektivní práce“ říká Libuše Řeřábková, vedoucí odboru školství a cestovního ruchu Městského úřadu ve Strakonicích.

Vyhodnocení již osmého ročníku předvánoční soutěže tentokrát na téma Sněhuláci se uskuteční v neděli 28. listopadu na druhém nádvoří strakonického hradu jako součást zvonkového průvodu, kterým bude slavnostně zahájena adventní doba.
REKLAMA