V pondělí 28. ledna pár minut před jednadvacátou hodinou přijal operátor tísňové linky Hasičského záchranného sboru Středočeského kraje informaci o vážné dopravní nehodě v Rožmitále pod Třemšínem na Příbramsku.

 

REKLAMA

Foto zdroj: HZS Středočeského kraje

 

Z prvotního ohlášení bylo zřejmé, že osobní vozidlo narazilo do obvodové zdi domu, který je poškozen, a v autě se nachází několik zraněných osob. Operační důstojník vyslal k události profesionální hasiče ze stanice Příbram a jednotku sboru dobrovolných hasičů Rožmitál pod Třemšínem.

Hasiči po příjezdu na místo zjistili, že ve vozidle cestovaly čtyři mladší osoby, přičemž dvě bylo nutné vyprostit. Vzhledem k charakteru poranění byl na místo povolán také vrtulník letecké záchranné služby, který přistál na nedalekém hřišti. Hasiči následně pomohli s naložením nejvážněji zraněné osoby na jeho palubu. Další zraněný člen posádky vozu byl přepraven do nemocnice pozemní cestou.

Hasiči dále zabezpečili pomocí výdřevy poškozený dům, který prohlédl přivolaný statik, a provedli protipožární opatření na osobním vozidle. Po závěrečném úklidu vozovky se půl hodiny před půlnocí obě jednotky vrátily na základny. Příčiny nehody, ve které hrál roli alkohol, vyšetřuje Policie ČR.

REKLAMA