V pondělí 15. dubna se sešli zastupitelé města na pracovní poradě, kdy se řešila plánovaná rekonstrukce aquaparku. Setkání byli přítomni také projektanti, architekt i odborný konzultant, který na projektu s městem spolupracuje od začátku.

Pracovní schůzky se zúčastnilo celkem 19 zastupitelů, kteří velmi věcně diskutovali o problematice aquaparku, potřebě rekonstrukce, jejím rozsahu, navýšení ceny a v neposlední řadě o termínech realizace.

REKLAMA

Zastupitelé měli na přítomné odborníky připravenu řadu otázek a další vyplývaly z průběhu diskuze. Ačkoliv se jednalo „pouze“ o pracovní poradu, je zřejmé, že zastupitelé jsou nakloněni rekonstrukci, a to i přes vyšší cenu než byla v roce 2016 odsouhlasena.

Nicméně konečné rozhodnutí bude učiněno při veřejném zasedání zastupitelstva. Pokud zastupitelé budou většinově hlasovat pro rekonstrukci, bude příbramský aquapark uzavřen pravděpodobně od července příštího roku. Znovuotevření je pak naplánováno na jaro 2023.

„Jsem velice potěšen, že se zastupitelé sešli v takovém počtu a drtivá většina se vyjádřila v závěrečné diskuzi pro to, aby byl rozsah stavby předložen na jednání zastupitelstva kompletní. Většina zastupitelů nechce stavbu etapizovat a přeje si co nejrychlejší průběh přípravy i realizace,“uvedl po pracovní poradě místostarosta Martin Buršík.

REKLAMA