Od února letošního roku kriminalisté pátrají po hledaném sedmnáctiletém mladíkovi. Ten ví, že je osobou v celostátním pátrání, a záměrně se trestnímu stíhání vyhýbá.

Příbramští policisté pátrají po sedmnáctiletém muži, který je veden v celostátním pátrání již od data 8. února 2018. Toho dne odešel z výchovného ústavu a do současné doby se nevrátil ani o sobě nepodal žádnou zprávu. V dubnu letošního roku se k pátrání po pobytu hledaného připojil Okresní soud v Písku. Začátkem června 2018 na něj vydal Okresní soud v Příbrami příkaz k zatčení pro provinění maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání a neoprávněné užívání cizí věci. Hledaný muž ví o tom, že je osobou v celostátním pátrání, a záměrně se před orgány činnými v trestním řízení skrývá a mění své kontakty, aby se tak vyhnul trestnímu stíhání. Kriminalistům se podařilo zjistit, že by se muž měl v současné době živit jako pastevec koní u soukromého zemědělce nebo farmáře v Kraji Vysočina nebo v Jihomoravském kraji. Vyhledává krátkodobé brigády s ubytováním.

REKLAMA

K popisu hledaného lze uvést, že jeho zdánlivé stáří je 17 let. Je střední postavy, vysoký 170–180 cm. Má hnědé krátké rovné středně husté vlasy a modré oči. Je dost pravděpodobné, že se pokusí změnit svůj vzhled tím, že si oholí vlasy anebo si nechá narůst vousy. Fotografii a další informace lze najít zde. Pokud je odkaz neaktivní, osoba již byla vypátrána.

Vzhledem k tomu, že se doposud hledaného muže nepodařilo vypátrat, obracejí se kriminalisté na širokou veřejnost se žádostí o pomoc. „Veškeré poznatky k hledanému, zejména k místu jeho výskytu či pobytu, přijme jakákoliv policejní služebna, případně je můžete telefonicky sdělit přímo příbramským kriminalistům na telefonním čísle 974 879 268 (313), čísle mobilního telefonu 601 323 231 anebo prostřednictvím tísňové linky 158. Za spolupráci děkujeme,“ uzavřela policejní mluvčí Veronika Čermáková.

REKLAMA