OTAZNIKY hotnews

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

Dobrá nálada a skvělé fotbalové výkony. Tak vypadal 18. ročník fotbalového turnaje pro lidi se zkušeností s duševním onemocněním EASI CUP 2022, který pořádal FOKUS Vysočina v Pelhřimově. Celkovým vítězem se stal anglickým tým Minds United FC. Nejlepším českým týmem byl pražský Baobab. Domácí Highlandeři skončili na 8. místě. Oslavy završil Jaroslav Břeský alias Freddie Mercury, exhibiční zápas SIGITEAMu a zpěvák Pavel Callta.

Ve dvou hracích dnech se 13 týmů z pěti zemí utkalo o co nejlepší umístění. Vzájemné zápasy nakonec poslaly do finále dva anglické celky. Vítězem se stali fotbalisté Minds United FC. „Pro účastníky to byla jedinečná možnost změřit společně své síly a um ve fotbale,  a pro velkou většinu z nich i možnost překonání vlastních hranic a nabytí sebedůvěry a víry v sama sebe,“ řekla ředitelka pořádajícího FOKUSu Vysočina Anna Šimonová.

REKLAMA

 


 

 


Uprostřed týdne byl na programu dětský den zaměřený na prevenci duševního zdraví pohybem. „Na ten zavítalo více jak pět set dětí, z čehož jsme měli obrovskou radost. Jejich usměvavé tváře pro nás byly dostatečnou odměnou,“ dodala Anna Šimonová.

 

V průběhu týdne na fotbalový stadion v Pelhřimově zavítala i veřejnost, ta se výborně bavila především na závěrečné exhibici výběru hráčů EASI CUPu, proti kterým se postavil SIGITEAM složený ze známých nejen fotbalových osobností. Hlavním moderátorem byl Mercedes Petr Švancara. Na hřiště vyběhl Ivan Hašek, Ladislav Maier, Miroslav Beránek, hokejisté Jaroslav Bednář a Tomáš Vlasák a showman Sagvan Tofi. Večer pak celý týden zakončil zpěvák Pavel Callta a po něm DJ George.

„Děkujeme všem partnerům a lidem z Pelhřimova, že s námi oslavili 30 let FOKUSu Vysočina a podpořili lidi s duševním onemocněním v jejich snaze žít běžný život, tak jako všichni ostatní,“ zakončila Anna Šimonová. Tu doplnil manažer turnaje Jan Drobný. „Jsem moc rád, že jsem mohl organizovat turnaj už počtvrté v České republice. Zpětná vazba od týmů je více než pozitivní, všichni účastníci si chválili nejen skvělou organizaci turnaje, ale i vřelost a otevřenost celého Pelhřimova.“

Tradice EASI CUPu pokračuje i v příštím roce, kdy se organizace přesune do Holandska.

Touto cestou bychom rádi poděkovali za pomoc a spolupráci generálním sponzorům - Kraj Vysočina, Město Pelhřimov, Půjčovna Kerouš a také hlavním sponzorům - FAČR, Adidas, Olpeja, Goldservice Spedition, FK Maraton Pelhřimov a Pelhřimovské sportovní.

UMÍSTĚNÍ

1. Mind United FC (Anglie)

2. Liverpool Football Therapy (Anglie)

3. Real Bad Tölz (Německo)

4. Baobab (ČR)

5. Amesfoort (Holandsko)/Red Kros Kickers (Anglie)

6. Kingston United (Anglie)

7. SK pro Duševní Zdraví

8. Highlandeři (FOKUS Vysočina)

9. FOKUS Č. Budějovice

10. FOKUS Karlovarský kraj

11. FOKUS Mladá Boleslav

12. Michalovce (Slovensko)

13. FOKUS Tábor

Nejlepší hráč: Jonáš Lacina (FOKUS Karlovarský kraj)

Nejlepší brankář: Jan Drobný (SK pro Duševní zdraví)

Nejlepší hráčka: Alena Andršová (Highlandeři)

REKLAMA