OTAZNIKY hotnews

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

prezidentliviePrezident Václav Klaus v pondělí opět kritizoval ústavní soudce za jejich rozhodnutí o protiústavnosti snížení platů soudců. Jejich verdikt označil za nepředstavitelný v době, kdy stát musí šetřit ve všech oblastech. UVNITŘ ČLÁNKU VIDEO Z NÁVŠTĚVY PREZIDENTSKÉHO PÁRU V PELHŘIMOVĚ!Tvrdou kritiku Ústavního soudu z úst hlavy státu mohli lidé vyslechnout na náměstí v Pelhřimově, kam prezident přijel v rámci své třídenní návštěvy kraje Vysočina. Ve své řeči Klaus připomenul, že rozhodnutí Ústavního soudu rozdělilo Čechy na dvě kategorie. Soudce a ty ostatní. "V době, kdy se přemýšlí, jaký kousek dálnice se nepostaví," konstatoval.

Prezident dále označil za nesmyslnou argumentaci soudců, že snížením jejich mezd je ohrožena jejich nezávislost. "Je to, jako kdyby lékař řekl, že nebude operovat," poznamenal.

V rámci své třídenní cesty po Vysočině umožnil prezident stejně jako předtím v Ledči nad Sázavou a ve Světlé nad Sázavou lidem, aby se ho zeptali na cokoli. Namísto dotazu však od místního zemědělce vyslechl přání, aby byly zrušeny veškeré evropské dotace. Klaus dal najevo, že ho taková slova těší, a popřál pěstiteli dobrou úrodu. Vzápětí pronesl přání, aby dotyčný nepěstoval 'žádné solární panely nebo nějaké biomasy'.

Třídenní návštěva kraje je pro Klause třetí oficiální prezidentskou cestou na Vysočinu. Odpolední program hlavy státu začal v Pelhřimově setkáním s lidmi na náměstí a následnou autogramiádou knih. V pondělí ještě navštíví hrad Roštejn, kde se setká s podnikateli.

V úterý pak čeká Klause návštěva krajského policejního ředitelství v Jihlavě. Poté zavítá do Ratibořic na kozí farmu. Statek se specializuje na biopotraviny. Prezident se netají svým kritickým postojem k ekologii.

Následně má na programu oběd s rektory vysokých škol působících na Vysočině, návštěvu tradičního výrobce čajů v Jemnici a premonstrátského kláštera v Nové Říši. Večer ho čeká slavnostní večeře s vedením kraje a krajskými řediteli hasičů a záchranářů.

Program posledního dne návštěvy Klause na Vysočině začne ráno v Jihlavě. Kromě návštěvy krajského úřadu čeká prezidenta ve městě setkání s krajskými í městskými zastupiteli a také návštěva Gymnázia Jihlava spojená s besedou se studenty.

Klaus má poté v programu cestu do Nového Města na Moravě. Co by vášnivý lyžař navštíví ve městě sídlo české společnosti Sporten, která vyrábí běžecké a sjezdové lyže a snowboardy. Sportovní nádech bude mít i další Klausův program ve městě. Na pracovním obědě se setká s organizátory lyžařských a biatlonových závodů v Novém Městě na Moravě. Cesta prezidenta po Vysočině skončí v Netíně, kde se zapíše do místní obecní kroniky.

zdroj info: MEDIAFAX

 

REKLAMA

 

 

 


REKLAMA