OTAZNIKY hotnews

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

skip_wilkins_quintetUž tuto středu 27. října se mohou těšit fanoušci mezinárodního kvartetu Skip Wilkins Quartet a hudebníka Josefa Feča na jejich společný koncert. Jedinečný hudební zážitek rozezní pelhřimovskou kavárnu Tygřík úderem 21. hodiny.

Skip Wilkins Quartet se pelhřimovskému publiku představí ve složení: Skip Wilkins - piano, Neil Wetzel – alt saxofon, Gary Rissmiller – bicí a Josef Fečo – kontrabas.

I přesto, že do Pelhřimova nezavítá známý tenorsaxofonista Rostislav Fraš, který s jazzmany také vystupuje, Josef Fečo & Skip Wilkins Quartet své posluchače rozhodně neochudí o písně z jejich posledního společného alba Frýdlant Nights. Album je důkazem toho, že když se spojí tuzemští jazzmeni se zahraničními, dokážou neuvěřitelné hudební kousky. Album prokazuje schopnost prokládat bopový chorusový jazz promyšlenějšími plochami, kde se mění tempa i nálady.

FeoQ_1
Spolu se svými přáteli ze Skip Wilkins Quartetu z Philadelphie do Pelhřimova zavítá i fenomenální český kontrabasista Josef Fečo. Ten pochází z romské muzikantské rodiny. Ve své rodiny měl velké příklady, tatínek je vynikající kontrabasista, maminka zpěvačka a jeho velkým vzorem vždy byl dědeček, který je vynikající houslista a skladatel. Už od dětství zaznamenal Josef Fečo mnoho hudebních úspěchů. Není tak divu, že už ve svých 13 letech odcestoval na studia do Budapešti, kde absolvoval půlroční kurz u mistra cimbálu Oskara Okrese. V roce 1994 složil zkoušky na Konzervatoř Jaroslava Ježka, kterou v oboru kontrabas a basová kytara úspěšně vystudoval. V dnešní době je nejžádanějším kontrabasistou v České republice, především pak v okruhu jazzu, funku, popu, soulu, ale i folklóru.

Pelhřimovský koncert bude ochutnávkou toho nejlepšího jazzu ve všech podobách. Všichni milovníci hudby by si tak tento hudební zážitek rozhodně neměli nechat ujít!


REKLAMA