OTAZNIKY hotnews

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

PODKOVA_v_zubech_Kus pelhřimovského Muzea rekordů a kuriozit se o uplynulém víkendu přestěhovalo do německého města Dachau. Na tradičním festivalu rekordů v názvem Impossibillity Challenger se zde Agentura Dobrý den představila se svou výstavou velkoformátových fotografií z festivalu Pelhřimov - město rekordů a dalších rekordmansky zaměřených akcí.

EKO-ZOO_
Návštěvníci akce mohli obdivovat i některé exponáty neobvyklého muzea kuriozit - jako například největší botu, jakou kdy kdo u nás nosil, nejmenší jízdní kolo nebo třeba několik unikátů slepených ze sirek jako třeba obraz egyptské královny Nefertiti nebo zcela ojedinělý hudební nástroj - funkční mandolínu slepenou ze 7 426 zápalek. Na zhotovení tohoto strunného nástroje pracoval autor Tomáš Korda neuvěřitelných 1 127 hodin. Mandolína je navíc zhotovena ze sirek různých barevných odstínů : například z ořechu jsou sirky tmavé až černé, mahagon je tmavě hnědý, modřín zase červenohnědý.

EKO-ZOO_2_
Účast pelhřimovských podpořili i tradiční účastníci červnového festivalu rekordů a kuriozit. Například žonglér Milan Roskopf vytvořil světový rekord, když se mu podařilo se třemi  klasickými sekerami na sekání dřeva udělat 43 nadhozů, čímž o osm nadhozů překonal stávající rekord.

SEKERY_
Jedlík XXXL Kamil Hamerský spořádal na posezení za 6:38 min 25 jogurtů (celkem 3 kg) - tj. každých 16 sekund snědl jeden jogurt.

FIN_
Mezi ostatními účastníky vynikl například Ind Pal Ranjit, který za jedinou minutu dokázal při skákání přes švihadlo učinit 276 přeskoků. Němec Robin Wersig zase v průběhu 5 minut dokázal u celkem 23 dat narození správně určit, o který den se jednalo.

Kamil_Hamersk_
Jeho krajan Rainer Schröder dokázal v zubech ohnout podkovu a šedesátiletý Fin Jatnaban Sinilainen uběhl v číšnickém mundůru s tácem v ruce (na něm talířek a dvě sklenky) za dvě a půl hodiny půlmaratón, tedy 21 km!

IND_
Řada účastníků německého festivalu se zapojila i do dlouhodobého pokusu o rekord Agentury Dobrý den, kterým je Největší zoologická zahrada na internetu www.EKO-ZOO.com. Jde o jednoduchou výzvu - vytvořte obrázek jakéhokoliv živočicha z víček od plastových lahví, vyfoťte ho a umístěte do ZOO na webu. Dnes je zde už kolem 1.400 zvířat a přibývají další, kteří chtěji přispět k rekordu a podpořit třídění odpadů!

Celkem v Německu padlo na dvacet nových rekordů a některé z borců budeme moci vidět i u nás na příštím ročníku festivalu Pelhřimov - město rekordů.

REKLAMA